Pavel Škopek v kritickém okamžiku přiblížil Zruč k cennému vítězství v Boru!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Bor "B" 10:6
28.11.2015 15:00 venku
Pavel Škopek
   Nejvzdálenější soupeř Tenislinu v rámci třetiligové skupiny A, Sokol Bor "B", zatím v do tabulky příliš bodů nezískal, ale při sobotním výjezdu naši hráči věděli, že se jedná o velice kvalitní celek. Za domácí naštěstí nenastoupil František Copák, který v souběžném utkání rozhodl o vítězství Boru ve 2.lize nad Českými Budějovicemi. Toho nahradil krajský František Krivda.

V úvodních čtyřhrách se Bor získal úvodní bod, když Pour s Chvátalem vyzráli na Nevřelu s Uherem. Krok ale srovnala dvojice Herout-Škopek. Stav zůstal vyrovnaný i nadále. Daniel Nevřela v úvodu poměrně překvapivě rychle prohrál s Pourem 0:3, na což zareagoval František Herout rychlý skalpem jmenovce Krivdy. Po dvou povedených koncovkách k třetímu bodu nakročil Pavel Škopek proti Nohovi a po vydařeném třetím setu Zruč vedla 3:2. Toto vedení zručákům dlouho nevydrželo, když Petr Uher nestačil na Martina Chvátala.

Zásluhou Dana Nevřely a Fandy Herouta šlo SKC do rychlého vedení 5:3, které už se zdálo základem úprku hostů, když Škopino vedl s Chvátalem 2:0. Jak on, tak Bejk s Chvátalem šli do pátých setů, kde jsme byli alespoň napůl úspěšní, a to po suverénním pátém setu Pavla! Rozhodující trhák měl přijít v následujících dvou zápasech, kde jak Dan Nevřela s Nohou, tak Fanda Herout s Chvátalem vedli 2:1! Dan ale dokázal prohrát hned třikrát v zápasu stav 9:3 a překvapivě ztratil body! Fanda zase ve čtvrtém setu ztratil bekend a po mizerném výkonu prohrál 2:3. Stav 6:6

Zaváhání Zruče využil domácí Bor! Pour vedl se Škopinem již 2:0 na sety a hostům teklo pořádně do bot! Pavel ale doslova vstal z mrtvých a neuvěřitelnou bojovností zaslouženě přehrával Poura v rozhodujících okamžicích a koncovkách, což ho k libosti SKC dovedlo až k vítězství! Když Petr Uher navázal výhrou s Krivdou, Zruč vedla 8:6. Dan Nevřela nastupoval proti Chvátalovi v herní nepohodě, ale s vysokým odhodláním vyhrát. Vedl již 1:0 9:3 a opět přišel výpadek v tomto kouzelném stavu. Chvátal srovnal na 9:9, ale Dan poprvé v tento den dotáhl takový set do úspěšného konce a po výsledku 3:1 zvýšil na 9:6.

Fanda se zatím trápil s Pourem nasazeným atletickým stolním tenisem, a sice hraním forhendu ze všech pozic. Za stavu 1:1 8:10 mu pomohlo sporné střídání Copáka, který sotva dohrál druholigový zápas, už přeskakoval bez ohlášení střídání k zápasu do 3. ligy. Domácího hráče incident mírně rozhodil a dovolil Fandovi set otočit. Když ve čtvrté sadě Fanda ukončil zápas prasátkem, jeho euforii z vítězství vysvětlil jeho pocit, že se jednalo o set pátý.

SKC tentokrát dokázalo kritický okamžik celého duelu zvládnout a situace ze Sparty a Polesí se tentokrát neopakovala: „Zahajovací sestavy napovídaly o tom, že jsme favoriti. Někteří jsme se u stolu ale pořádně trápili a několik překvapivých výsledků přispělo k velké šanci soupeře, kterou umocňovala zkušenost, že může vystřídat skvělého Copáka. Za rozhodující okamžik utkání považuji obrat Škopina s Pourem. Vítězství je pro nás hodně cenné“, komentoval po zápase kapitán SKC.

Autor článku: František Herout