Áčko dalo ostudným Lochovicích zasloužený náděl 10:2!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Slovan Lochovice 10:2
31.10.2015 15:00 venku
František Herout
   Páté kolo 3. ligy skupiny A připravilo vzájemný souboj SKC Zruče nad Sázavou a Slovanu Lochovic. Naši hráči vyrazili na půdu loni druholigového celku s respektem, který během několika minut naprosto ztratili. Mrazivá herna bez šaten, pitného režimu představila i nové míčky Lochovic značky Tibhar a zápas mohl začít. Čtyřhry překlopili hosté na svou stranu, když zejména Dan Nevřela s Petrem Loudínem dokonali svůj první bod až v pátém setu.

Hned v prvním kole dvouher bylo zaděláno na první překvapení, a to v zápase mezi Josefem Růžičkou a Danem Nevřelou, tedy bývalými ligovými matadory Kavalieru Sázava. Než tento napínavý zápas skončil, stihl na vedeljším stole Fanda Herout porazit Budělovského a Pave Škopek Němce 3:0! Dan Nevřela svůj souboj lehce podcenil a dostal se do velice nepříznivého stavu 1:2 10:11. Růžička ale zkazil servis a odmítl šanci na výhru. Následně se tento hráč dostal k dalšími mečbolu, ovšem opět zkazil servis! To už Dan využil a nedal soupeři šanci, když vyhrál 11:5 v pátém setu! Stav 5:0

Velkou černou skvrnou na ligovém stolním tenisu se stal zápas mezi Petre Loudínem a Patrikem Zítkem, který dospěl do pátého setu. V něm se Petr vyžadoval omluvy soupeře za údajné prasátko, ten Petra označil za ufňukánka a po menší debatě Zítek ukázal své nitro výhružkou rány pod bradu soupeře. Petr zápas prohrál a po větší slovní přestřelce obou hráčů skončil přišpendlený na zdi rukama Patrika Zítka. Od té doby u hostující SKC zavládla naprosto znechucená atmosféra a není divu...

Za tavu 7:1 nestačil na Zítka Pavel Škopek, ale jeho zaváhání pak napravil Petr Loudín, který ve třech setech deklasoval Růžičku. Když Dan Nevřela porazil Němce, byl to Fanda Herout, který v zápalu zloby přemohl Zítka 3:0 na sety a ukončil utkání za stavu 10:2

Ačkoli Zruč získala čtvrtou výhru v dosavadních pěti zápasech, z Lochovic odjížděla značně podrážděná a znechucená incidentem, který ji v této středočeské vsi potkala. Doufejme, že se podobné problémy již nebudou opakovat. Opakovat se ale můžou výhry a dobré herní výkony našich hráčů.