Tennisline v Sedlčanech ztratil nadějný stav 4:4 a kapituloval.
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Tatran Sedlčany 5:10
01.11.2015 10:00 venku
-
   Nedělní soupeř Tennislinu, Tatran Sedlčany, po dlouhých letech v loňské sezóně neudržel druholigovou příslušnost. Sehraná čtveřice Středočechů bude v letošním roce konkurovat Spartě "B" v boji o postup, a tak ambice Zruče nebyly tak přehnané. Domácí Sedlčany navíc v provizorní herně základní školy nastoupily v plné sestavě, naopak sestava SKC postrádala Daniela Nevřelu. Kluci ale bojovali, když o čtyřhrách rozhodovaly až koncovky setů. Bohužel ani doporud neporažená dvojice Herout-Škopek neotočila nepříznivý stav 0:2 na sety a s Faktorem, resp. Pejšou prohráli 9:11 v pátém setu.

Zruč úspěšně kontrovala, když Fanda Herout ve třech setech udolal Kocuru a Petr Uher vedl s Faktorem již 2:1 na sety. Napínavou koncovku čtvrtého setu ale ztratil a v tom pátém nedokázal získat body z podání soupeře. Škopino se v zápase s nečitelným Drechslerem velice trápil, ale ani prohrané první dva sety mu vítězství nevzaly. Zatímco Petr Loudín absolutně nestačil na Pejču, Petr Uher si bez problémů poradil s Kocurou. Fanda Herout měl s Drechslerem veliké problémy a nebyl daleko od prohry, ale v koncovkách třetího a čtvrtého setu rozhodl o úpravě průběžného stavu na 4:4!

V následujících duelech se Zruči ale vůbec nedařilo. Petr Loudín nestačil na Faktora a Škopino i po povedeném první setu ztratil body s Faktorem. Petr Uher hledal jen marně účinnou zbraň na Drechslera a úprk domácích tak mohl zpomalit Fanda Herout s Pejšou. Fanda nehrál v dobré formě, navíc když už to vypadalo, že utkání půjde do pátého setu, ztratil Fanda vedení 8:3 a v koncovce čtvrtého setu prohrál 9:11. Škopino navíc ve třech setech nestačil na Faktora a i když Petr Loudín porazil Kocuru, souboj Petra Uhera s Pejšou utkání po rychlém zvratu ukončil konečným výsledkem 5:10!

Čtyřbodový příděl s ligového dvojutkání je cílem, který si Zruč pro tuto sezónu vytyčila a může s ním být spokojena. To se nedá říct o pocitu ze zápasu v Lochovicích, na který budeme chtít co nejrychleji zapomenout. Po výborné sérii by SKC nemělo klesnout níže než na čtvrtou pozici 3.ligy! Za čtrnáct dní nás čeká duel s Polesím na jeho půdě. doufejme, že si naši hráči formu udrží.

Autor článku: František Herout