Dne: 18.10.2015
Tennisline po vynikajícím výkonu porazil Strakonice a se skalpem dvou jihočeských celků je na třetím místě!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - TJ ČZ Strakonice ELEKTROSTAV 10:4
18.10.2015 10:00 doma
Daniel Nevřela
   Nedělní dopoledne zaválo do Spolkového domu TJ ČZ Strakonice ELEKTROSTAV, který ještě před třemi lety nastupoval v první lize. V dosti pozměněné sestavě dorazili zmatení Jihočeši po nepochopitelné vzdálenosti 190 km. Domácí SKC se spolehlo na motto „vítězná sestava se nemění“ a proti bratrům Krahulcům, Hrazdírovi a Dunovskémi vyšlo do boje k sobotě totožném složení.

Zručákům už podruhé v řadě vyšly obě čtyřhry, když po suverénním vystoupení dvojice Herout-Škopek zvítězil i Dan Nevřela s Petrem Uherem, kteří v koncovce čtvrtého setu přemohli Dunovského s J. Krahulcem. Navázat na úspěšný začátek mohl Fanda Herout, který v prvním setu vedl s Jiřím Krahulcem 9:6, set prohrál a za stavu 1:1 nedotáhl ani vedení 6:2… Po laciných chybách tak kapituloval 1:3. Petr Uher nedokázal vzdorovat Petru Krahulcovi ani o minutu déle, a tak byl stav vyrovnaný. Velice dobrými výkony se však prezentovali Pavel Škopek s Danem Nevřelou a Zruč odskočila opět do dvoubodového vedení.

Petru Uherovi se v pětisetové bitvě s J. Krahulcem místy lepila smůla na pálku, ale jeho prohrané utkání dokázal nahradit výborným obratem nepříznivého stavu 1:2 na sety Škopino, když se nenechal vyprovokovat P. Krahulcem. Vzhledem k výrokům hostí bylo toto vítězství o to příjemnější. Když Dan Nevřela dokázal podobně otočit duel s Dunovským, po výhře Fandy Herouta s Hrazdírou domácí získali rozhodující vedení 7:3!

Pavel Škopek bohužel nestačil na Petra Krahulce, ale Dan Nevřela zejména dobrým servisem a pohybem zvládl přejet druhého Krahulce, a když Petr Uher blesku rychle rozdrtil Hrazdíru, mohl Fanda Herout přidat desátý bod proti Dunovskému. Fanda byl první dva sety spíše sběračem, ale nepříznivý stav 0:2 otočil na 2:2 5:0. Soupeř se v dramatické koncovce dostal do vedení 10:8 a připravovalo se další kolo zápasů. Fanda ale dokázal kontrovat nástup soupeře a zvítězil 12:10!

První čtyři soutěžní kola 3. ligy znamenaly pro SKC Zruč nad Sázavou TENNISLINE důležité tři vítězství a nebýt prohraného stavu 8:6 na Spartě, mohlo být SKC senzačně v čele tabulky! Po výborném víkendu proti jihočeským celkům se kluci posunuli na třetí místo v tabulce a svou pozici se budou pokoušet udržet za 14 dní v Lochovicích a Sedlčanech. Za povšimnutí stojí hlavně výborné výkony dvojice Nevřela-Škopek a podobně i výrazné bodové příděly Fandy Herout s Petrem Uherem. Doufejme, že hráčům forma vydrží a budou i nadále sbírat cenné body.

Autor článku: František Herout

2,5:1 Profil