Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
Dne: 11.10.2015
1.RPm: Beznoska s Procházkou hlavními tahouny Zruče. Úvodní RP ovládl Filip Líska!
   Tréninková skupina A stolních tenistů SKC Zruče nad Sázavou se v říjnu zkompletovala a rovnou byl před ní 1. Regionální pohár žactva, který hostil silný klub Sokola Kutná Hora. Příjemné prostředí s šesti stoly přivítalo 36 dětí z okresů Kutná Hora a Kolín. Do dříve okresního města ze Zruče vyrazilo pět členů mládežnického týmu. Bez větších tréninkových dávek sezónu zahájili tenisté Jaroslav Beznoska a Šárka Menšíková. V plném proudu ke svému již druhému turnaji v sezóně vyjeli ještě Jan Procházka, Jaromír Kop a Ladislav Dolejš.

Nový systém rozpolcení startovního pole poslalo do elitní kategorie 20 hráčů hned všech pět našich zástupců. Zatímco Jarda Beznoska ve skupině neměl problém a postoupil z prvního místa, další hráči si již připisovali porážky. Jednu si připsala Šárka Menšíková, ovšem po dvou důležitých vítězství šla do Finále A z druhého místa, stejně jako Jan Procházka. Toho zachránilo až vzájemné skóre zápasů trojice hráčů. Po výhře nad Vébrem (S.Čáslav) totiž ztratil nadějný stav 2:1 a 8:6 s Přívorou (S.Kutná Hora). Následující souboj Vébra s Přívorou ho však poslal do finále A.

Do baráže skupinové fáze odsoudila Láďu Dolejše a Míru Kopa. Daleko úspěšnější byl první jmenovaný, který ve skupině vyzrál 3:0 na Tomáše Píchu (S.Uhl.Janovice) a v souboji o Finále A zdolal Čebiše (S.Velký Osek). Daleko méně úspěšný byl Míra, který se z pozice druhého nasazeného hráče turnaje, díky účasti na krajském Open Tour, se po třech skupinových porážkách propadl až na poslední místo ve skupině a po prohraném pětisetovém barážovém zápase s Formánkem (Euromaster Kolín) na něj zbylo Finále B. V tom došel až do finále, kde nestačil na čáslavského Vébra a turnaj tak pro něj skončil velkým zklamáním.

Jaroslav Beznoska ml.
SKC Zruč nad Sázavou
Počet bodů: ?
Umístění: 3.
Průběžná pozice: 3.
   Láďa Dolejš po barážovém utkání zvládl i předkolo se Štěpinou (Chlístovice) a propracoval se tak mezi 16 nejlepších hráčů. Tam mu stopku po dobrém výkonu vystavila Aneta Šimková (S.Uhl.Janovice). Láďa však mohl být se svým výkonem nad míru spokojen. Šárka Menšíková v až příliš rychlém klání nestačila na domácího Křenovského a turnaj pro ní tak rychle skončil. Nejlépe se tak prezentovala poslední dvě želízka v ohni. Jak Jarda, tak Honza měli v prvním kole pořádné potíže. Jarda v prvním setu jen marně chytal rány Cincibuse (S.Týnec n.L.), ale nakonec zvítězil 3:1. Honza naopak s Čížem (S.Uhl.Janovice) vedl již 2:0 a 9:6, ovšem po poklesu soustředěnosti musel zápas vyhrát až v pátém setu!

Honza pak narazil již podruhé za poslední týden na Šimkovou z Janovic. V souboji rozhodně favoritem nebyl, ale v první setu vedl již 5:1, ve druhém 5:3, ve třetím dokonce 7:2 a všechny sety nakonec smolně prohrál v koncovkách. Škoda zápasu, ve kterém podal velmi slušný výkon. Jarda v souboji dvou nejlepších mladších žáků regionu narazil na Kolmana z Kutné Hory. Hned první set vinou nejisté aktivní hry ztratil, nicméně pak vsadil na pasivitu a přirozenost a zápas ovládl zejména díky chybám soupeře poměrem 3:1. V semifinále měl zápas přesně opačnou tendenci a po velice dobrém výkonu domácího Filipa Lísky se Jarda s turnajem rozloučil. Právě Filip pak ve finále zdolal 11:9 v pátém setu Jardu Kepku z Malešova.

Čtyřhru ovládli právě finalisté dvouhry, kteří ve finále porazili zručskou dvojici Beznoska-Procházka, kde se blýskl zejména druhý jmenovaný Honza. Před branou semifinále dokonce skončil improvizovaný pár Dolejš-Puflerová.

Úvodní turnaj žáků zatím čeká na zveřejnění kompletních výsledků, ale je jisté, že soutěž starších i mladších žáků ovládli hoši ze Sokola Kutná Hora nejspíše následovaní těmi ze Zruče nad Sázavou. Druhý Regionální pohár se uskuteční 22.11.2015 ve Spolkovém domě Zruč nad Sázavou!

Autor článku: František Herout