Dne: 28.12.2015
VI. Vánoční cena 24 dvojic se stala skalpem Konečného s Vožickým!
   Sportovní hala ve Zruči nad Sázavou koncem tohoto roku 2015 již pošesté přivítala Vánoční cenu dvojic ve stolním tenise. Tento turnaj hraný formou Davis Cupů mezi jednotlivými přihlášenými dvojicemi se postupem času stal jedním z nejkvalitnějších vánočních turnajů v širokém okolí a letošní ročník to jen potvrdil. Do Zruče zavítalo hned 12 ligových dvojic, což je dalším rekordem, stejně jako počet dvojic - 24, a to z nabízené kapacity 32. Největším tahákem pro diváky stolního tenisu byla účast aktuálně 3. hráče českého žebříčku a člena reprezentačního týmu, Tomáše Konečného a dalšího exreprezentanta a hráče 1. Bundesligy, Bohumila Vožického.

   Na přihlášené účastníky čekalo sedm zelených stolů položených na zručské palubovce spolu s kvalitním občerstvením Jiřího Krčmáře, ve kterém se všichni při svém občerstvování mohli i dívat na live stream z hracího prostoru. Hráči byli rozlosováni do osmi tříčlenných skupin. V této fázi se ukázaly velké výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými týmy a skupiny se staly kořistí favorizovaných párů. Výjimku tvořil domácí Fanda Herout se Standou Dolejším, kteří po prohrané čtyřhře a ztráty dvou bodů s Rolandem Balogem prohráli 2:3 a ztratili své nasazení sedmiček turnaje. Perličkou a zážitkem základních skupin byl duel domácích mladíků Beznosky a Procházky s Konečným a Vožickým. Málojakému mladíkovi a hráči vůbec se za život povede si s takovými borci zahrát. Kluci nakonec na favorizované mistry nestačili a prohráli 0:3. Týmy z třetích míst se následně utkaly ve vyřazovací fázi o umístění a nejlepšími byla dvojice Váňa-Pros.

   Play off již nabídlo vyrovnané zápasy velice kvalitního stolního tenisu hráčů, kteří by se v ligových soutěží rozhodně neztratili. Turnaj se stal skalpem suverénních favoritů Konečného s Vožickým, kteří ve finále porazili Málka z Dusíkem z El Nina. Třetí flek nakonec zamířil k Flíčkovi z Benešem (oba působí v zahraničí) a čtvrté loni zručákovi Danu Miffkovi a Jiřímu Čížkovi (Euromaster Kolín). Nejlépe umístěným zručákem byl Fanda Herout, který se se Stanislavem Dolejším umístili na sedmém místě. Pavel Škopek s Pavlem Kortusem pak obsadili deváté místo.

   Tímto bychom chtěli poděkovat všem hráčům, divákům a sponzorům, kteří se účastnili a podpořili tuto jedinečnou sportovní akci. Věříme, že si všichni turnaj pořádně užili, dvojice na prvních cca 15 místech si zalíbily vyhrané ceny a už nyní se těší na příští ročník, na který jsou všichni zvaní! Prosím zároveň o zpětnou vazbu na turnaj alespoň vyplněním ankety v bočním sloupku. Děkujeme! Užijte si článek a fotogalerii na svoboda.info a fotografie Lojzy Saláka ze Starého Kolína.

Autor článku: František Herout

Propozice Výsledky turnaje Svoboda.info Další fotogalerie
SKC Zruč nad Sázavou, autor: Václav Herout, editor: František Herout