Slušný začátek finále vystřídala převaha domácího Hradce!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Hradec Králové 2 C 3:9
08.04.2017 15:30 venku
-
   Senzační závěr základní části 3.ligy skupiny C poslal do finálové série Play off proti lídrovi Sokolu Hradec Králové C náš A-tým a ten si finále plánoval užít a pokusit ztížit favoritovi postup, resp. překvapit. Do Hradce jsme vyjížděli s výbornou náladou, anekdota střídala anekdotu. Smál se virózou postižený Pavel Škopek, ale neměli jsme co ztratit, mohli jsme jen získat. Soupeř nastoupil v plné sestavě (širší kádr šesti hráčů) povzbuzováni početným domácím publikem, ačkoli i naši hráči měli funclub 4 dam, plus hráčů Jiskry Holice!

Čtyřhra Škopek-Herout začala dobře, když sebrala Mokrejšovi s Brátem první set, ale po radách vedoucího Michala Lebedy st. se scénáře ujali domácí a zvítězili 3:1. V první rundě jsme se dokonce ujali vedení! Fanda porazil Koubka a Dan Hrunku ve třech setech! Jan Mokrejš s Karlem Brátem ale svou roli splnili a otočili kormidlem o jeden uzel na svou stranu. Velká ztráta přišla následně, když Fanda v pěti setech nestačil na Jakuba Hrunku. Ten hrál velice chytře a proti Fandovi byl tím, který měl více ze hry. Dan navíc nestačil na Mokrejše a prohra Škopina 2:3 s Brátem znamenala úprk Hradce na 2:6!

Bojující Petr Loudín pak přehrál Koubka, což znamenalo náznak šance na obrat, která byla záhy rozmetána. Zakřiknutý Fanda sice vyhrál první set s Mokrejšem, ale po radě domácího kapitána začala zase série rozehrávaných příjmů, krátkého servisu do forhendu a namotaných spinů do bekendu, na které Fanda nedokázal reagovat vítězně. Ve třech setech ztratil Dan i Pavel s Brátem, resp. s Koubkem a bylo rozhodnuto, 3:9.

Zajímavý začátek nám dal šanci, ale soupeř po zbytek utkání diktoval tempo hry a zaslouženě na domácí půdě zvítězil. Odhodlanost a forma domácích hráčů pro nás byla nedostižnou.

Autor článku: František Herout