Tennisline udržel nosy dole a sen o Play off se stává skutečností!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - TTC Kostelec n. O. 10:4
26.03.2017 10:00 doma
Pavel Škopek
   Sobotní výhra s Holicemi znamenala průběžné druhé místo znamenající kvalifikování do finále Play off o druhou ligu. Tento úspěch bylo nutné potvrdit proti Kostelci nad Orlicí. Jinak by se SKC musel spoléhat na výsledek souboje Kolína a Holic. Oslava soboty bylo velice decentní a podobně i sebevědomí proti jednomu z poslední týmů tabulky, který Zruč v zimě porazila nejtěsnějším rozdílem 10:8.

Na Kostelec vlétla opět plná sestava. Bodový zisk ze čtyřher se tentokrát prohodil, když těmi úspěšnějšími byli Fanda Herout a Pavel Škopek proti náhradníkům Jakubcovi a Dufkovi. Velice důležitá utkání byla hned ta první. Fanda proti Martinu Kubrtovi předváděl o mnoho lepší výkon než proti Holicím a jeho nasazení nakonec bylo odměněno výhrou 3:1. Petr Loudín proti jmenovci Brůnovi bojoval seč mu síly stačily a po chytrém vystoupení zvýšil na 3:1 pro domácí. Škopino i Dan své role zvládli, a tak Zruč vedla 5:1.

Holice navíc dorazily do Kolína v počtu pouhých třech hráčů, což hrálo do karet Zruče. Petr proti Kubrtovi, jednomu z pěti nejlepších hráčů soutěže, vedl již 1:0 a 10:6 a sahal po překvapivé a dost možná rozhodující výhře. Náskok čtyř setbolů ale ztratil a s nimi i celý set, za což nakonec zaplatil cenou nejvyšší, prohrou 1:3. Zaváhání ale nepřipustil ve formě hrající Pavel, který i přes nervózní koncovku čtvrtého setu zvítězil s Brunou. Domácí kapitán navrhoval své střídání za Radka Slavíka, Dan Nevřela tuto možnost rozmlouval a moc dobře věděl proč. Proti Lukáši Dufkovi totiž nastoupil ve velice laxním tempu a za to po zásluze platil. Za stavu 1:2 a 10:11 již do smíchu moc nebylo, ale koncovku nakonec se štěstím získal a v pátém setu už byl dominantním. Fanda ve třech setech přehrál Jakubce a bylo to 8:2.

Klid do žil navíc vléval Škopino, který proměnil hodiny tréninku ve slušnou formu a na rozdíl od favorizovaného Kubrta měl i motivaci vidiny Play off a zisku rozhodujícího bodu. Na ten mu stačily pouhé tři sety a výsledkem 3:0 poslal Zruč do Play off, které případná remíza zaručovala. Dan si na Brůnovi vylámal zuby a rozhodně nebyl v sezóně prvním. Radek pak proti Dufkovi své exponenciální zlepšení nepotvrdil, a tak musel rozhodnout Petr ve třech setech proti Jakubcovi. Ztracený zápas Dana s Kubrtem tak přišel v niveč a Tennisline může slavit historicky první účast ve finále 3.ligy.

„Až na jeden zápas jsme si s pokorou dokráčeli k rozhodnému vítězství. Ne že bychom nevěřili klukům z Kolína (ti vyhráli s Holicemi), ale prohrát tento duel, nemáme ve finále co dělat. Dík patří jak klukům, tak fanouškům, kteří nás přišli podpořit a kterým jsme jako vděk připravili malé občerstvení na závěr sezóny. Ten musíme odložit (smích). Snad si kluci z Hradce nemyslí, že jim dáme postup zadarmo. Play off je jiná soutěž a i přes dvě prohry v základní části si na soupeře budeme věřit.“ shrnul odhodlaný kapitán Fanda Herout.