SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Loko Depo Liberec 10:6
17.10.2016 10:00 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
Petr Loudín
   Zručští bojovníci se po vydařeném večeru a plnéhodnotné snídani v podání šéfkuchaře Petra Loudína, chystala zaskočit domácí Loko Depo Liberec. Domácí se po sobotní prohře s Kolínem rozhodli povolat posilu v podobě libereckého primátora Tibora Batthyányho. Ten ve čtyřhře příliš nezazářil a po dvou vydařených duelech hostů se Zruč ujala vedení 2:0!

Hned v úvodu nejvyšší muž Liberce překvapil, když porazil Pavla Škopka 3:2 a situaci museli zachraňovat Dan Nevřela s Fandou Heroutem. Ti jen tak tak zvládli své pětisetové bitvy a i když v souboji levorukých byl Smejkal, SKC se chopilo vedení 4:2. Domácí ihned kontrovali a drželi se Zruče až do stavu 6:6. Ve středu utkání opět přišly pětisetové bitvy Dana Nevřely a Petra Loudína.

Dan Nevřela v pátém setu s Batthyánym ztrácel, když prohrával 4:8, ale nepochopitelně dokázal vstát za záhrobí a zvítězit. Z bojiště na zeleném stole se přesunul do divokých ochozů, ve kterých táhnul spolu s Fandou Petra Loudína koncovkou pátého setu s Romanem Svatošem. Až za stavu 19:18 v pátém setu se podařilo proměnit mečbol, a to hned ten Petrův! Škopino navíc obživl proti skvěle hrajícímu Smejkalovi a ve třech setech ho deklasoval! Fanda s Batthyánym splnil svůj úkol a po veliké porci štěstí hosté opět vyhráli 10:6!

"Máme za sebou neuvěřitelně vydařený víkend. Na stolech jsme nepodávali herně kvalitní výkon, ale bojovnost k nám přivrátila pořádnou dávku štěstí. Oba zápasy jsme stejně jako jsme vyhráli mohli prohrát. Rozhodly pětisetové bitvy za vyrovnaného stavu 6:6. Musím kluky pochválit. Výlet na sever jsme si užili včetně večeře, kostek, karet i mekáče, takže paráda. Jen tak dál." pochválil svůj výběr František Herout.