SKC ve svém druhém klání vybral nováčkovskou daň a Starou Paku přehrál!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Stará Paka 10:3
25.09.2016 10:00 doma
-
   Spolkovým dům hned ve svém druhém kole doslova praskal ve švech. Zatímco na půdu SKC dorazil nováček soutěže ze Staré Paky, domácí družstvo dorazilo podpořit téměř 20 fanoušků. Slušná návštěva pozorovala počínání nejsilnější čtyřky Tennislinu, která si oproti sobotní prohře s Hradcem Králové chtěla spravit chuť.

Zruč vyrazila do zápasu výborně, když ovládla obě čtyřhry. V dalším průběhu se ujala režie i ve dvouhrách. Fanda vyzrál na levorukého Kohouta a velkou šanci na výhru měl i Petr Loudín s Vaiglem. Bitva plachet a facek se odehrála naštěstí jen na zeleném stole značky Joola, ke smůle domácích ale Petr nevyužil vedení v pátém setu a padl. Následně přišla velká vlna náporu domácích, kteří dokázali zvítězit hned ve čtyřech dvouhrách v řadě a dostali se do úprku v poměru 7:1!

Pavel Škopek i přes kvalitní výkon neudržel vedení 2:1 na sety s Petrem Dlabolou a po třech prohraných koncovkách v zápase prohrál 2:3. Když na stole váhal i Fanda s Lubomírem Šajnerem, trochu se v aréně připomínalo sobotní působení B-týmu, který vedl 8:4 nad Odolenou Vodou, na dvou stolech 2:0 na sety, a nakonec byl rád, když vyrovnával na 9:9! Fanda naštěstí pátý set ustál a zvýšil na 8:2.

Dan Nevřela sice po dvou vítězných zápasech v řadě nechal zapomenout na sobotní vajíčko, ale proti Kohoutovi byl v pátém setu tím, který tahal za kratší konec a prohrál. Škopino ale otočil duel s Vajglem a po triumfu Fandy nad Dlabolou SKC mohlo slavit první letošní výhru 10:3!

„Máme to, co jsme chtěli. Výhra s Pakou pro nás byla nepsanou povinností a kamenem, který nám spadl ze srdce, když jsme neznámého soupeře přehráli. Z tři týdny nás čeká důležitý výjezd do Jablonce a Liberce, na který se musíme lépe připravit. Mám radost, že máme čtyři body a na čem stavět. Parta drží, lidi fandí, jen ta mládež mě trošku trápí.“ okomentoval Fanda Herout po utkání.