Dne: 26.11.2017
Duel s outsiderem zapáchal průšvihem, ale SKC povinnost zvládlo!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Slavoj Praha 10:4
26.11.2017 10:00 venku
   Úvodní polovina sezóny byla zakončena soubojem s beznadějně posledním celkem tabulky, nováčkem Slavojem Praha. Kdo by v Modřanech čekal, že celek, kteří uštědřil El Ninu lekci 10:2, dá domácímu outsiderovi pořádně za uši, ten se pletl. Čtyřhry sice dopadly ve prospěch náš, ale pohodlná cesta k vedení 2:0 nás hodně ukolíbala.

První kdo narazil, byl Dan. Ten tahal míče zespoda desky odlepeným potahem jen marně a Šébl si tak připsal šestou výhru v sezóně. Triumf pak zaznamenal i Zahrádka proti zakřiknutému Radkovi Slavíkovi, a když Škopino šel s náhradníkem Kulveitem do pátého setu a Fanda prohrával s Paškem 0:1, začalo být veselo. Pavel naštěstí pátý set ovládl a podobně tak i Fanda další tři sety a šli jsme zpět do dvoubodového vedení. Dan využil delší pauzy a s přelepeným potahem smáznul Zahrádku. Radek se však nadále trápil a prohra s Kulveitem znamenala kontakt se soupeřem 5:3.

Škopino napodobil s Paškem scénář předchozího klání hráče Slavoje a když Fanda nedal šanci Šéblovi, podobně tak i Dan Kulveitovi a Radek Paškovi, zlomili jsme soupeře do odskoku 9:3! Škopino mohl s Šéblem zápas uzavřít, na což se spoléhal i Fanda, ale byl vedle. Pavlovi soupeř značně nevyhovoval a ve čtyřech setech padl. Mezitím se Fandovi podařilo prohrávat již 0:2 a zápas dohrávat bez zoufalého bekendu. To se mu nakonec podařilo a v pátém setu utkání ukončil. 10:4

Na Slavoji jsme se značně potrápili a domácí mladíci ukázali, že navzdory své značně negativní bilanci pinec umí a za pár let můžou být pravidelným a stabilním účastníkem 3.ligy naprosto bez problémů. My jsme se usídlili na průběžném 6.místě s odstupem 6 bodů od posledního "padáka", El Nina Praha. Pouhý bod za námi jsou sedmé Strakonice, za kterých je ještě teď cítit alkoholový opar suverénního Šanova. Rok 2017 zakončíme 9.12.2017 od 14 hodin prot Studené, a to ve Spolkovém domě!

Autor článku: František Herout