Dne: 09.12.2017
Provizorní sestava bojovala proti jednomu z lídrů až do samotného konce!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - TJ Sokol Studená 8:10
09.12.2017 15:00 doma
   Zatímco B-tým v tento den nastupoval ke svému jedenáctému utkání a uzavíral s rokem 2017 i polovinu sezóny, Áčko se proti Studené připravilo již na svůj dvanáctý zápas sezóny, a to díky povedené organizaci ligových soutěží, která vymyslela hned dvě zimní pauzy. V sestavě opět chyběl zraněný Petr Loudín, ke kterému se navíc přidal i nemocný Pavel Škopek. Vedle Radka Slavíka se tak do sestavy dostal Olda Hameta, pro kterého to byla čerstvá ligová premiéra za celý jeho padesátiletý život. Hosté dorazili v plné polní, a tak byl favoritem aktuální druhý tým ze Studené.

Čtyřhry skončily smírně, když zvítězil Dan Nevřela s Fandou Heroutem. Ten působil hodně odevzdaným dojmem, a tak proti Korbelovi neměl nejmenší šanci. Olda ale dokázal, že sázka na mladé a nadějné bojovníky se SKC vyplácí, a když dokázal proměnit svůj cca šestý mečbol proti Doležalovi, svitla Zruči naděje. Radek totiž výborným výkonem opět přemohl obranáře Smolu a když Dan rozstřílel Mádra, domácí vedli 4:2! Kluci z lavička bohužel Korbela s Doležalem nepřekvapili, ale Dan dokázal dotáhnout do vítězného konce duel se Smolou a Fanda se vrátil na stoly vítězstvím s Mádrem, čímž jsme udrželi vedení 6:4.

Vývoj byl velmi pozitivní a mohl i navázat. Korbel v sobotu neměl konkurenci, ale Dan bojoval o sedmý bod s Doležalem a vůbec k němu neměl daleko. V pátém setu po tuhém boji ale podlehl 9:11. Fanda ještě Smolu porazil a vrátil vedení na 7:6. Olda se na stole zase skvěl proti Mádrovi a útočil na pozici hráče zápasu. Vedl již 2:1, ale set ztratil. V tom pátém měl vedení 10:8, ale ani tentokrát jej napoprvé neproměnil a podobn ustát tíhu okamžiku jako s Doležalem se mu bohužel nepodařilo. Tím se soupeře dostal do sedla a za stavu 7:7 byl na tahu.

Dan nehrál proti Korbelovi vůbec špatně a o vedení 2:1 jej připravila těsná koncovka třetího setu. V tom čtvrtém již ztrácel a soupeř šel tak podruhé v zápase do vedení. Fanda se zdál být proti Doležalovi za stavu 0:2 ztracený, ale koncovkou třetího setu se vrátil do hry a regulérně vyhrál na stole 3:2. O body do tabulky tak bojoval Olda a Radek. Olda se Smolou měl šanci větší, ale smolně prohrané koncovky v úvodu utkání jej o ní připravili. Radek bohužel těžkou úlohu s Mádrem nezvládl a SKC tak mohlo zaplakat nad dalších prohrou 8:10.

"Na začátku utkání bychom netušili, že se utkání vyvine to tak vyrovnaného stavu. Dobré výkony Radka a Oldy se zasloužily o řádnou komplikaci pro Studenou. Prohra 8:10 je pro nás zklamáním, protože body byly blízko. Za dnešní utkání se ale stydět rozhodně nemusíme a stejně tak za rok 2017, ve kterém jsme dosáhli senzačních úspěchů. Vedle finále Play off 3.ligy jsme postoupili mezi 12 nejlepších týmů ČR v Českém poháru, a to už nám nikdo nevezme. Klukům moc děkuju a přeju si, abychom si do nového roku všichni udrželi hlavně pevné zdraví." uzavřel duel a rok kapitán Fanda Herout.

Autor článku: František Herout

3,5:1 Profil