Dne: 10.09.2017
Generálka vyšla Tennislinu na výbornou a po výhře v Chrudimi postupuje do 3.kola!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Chrudim A 7:3
10.09.2017 10:00
Loudín Petr
   Letní pauza byla pro naše hráče opět o něco kratší. Nejen že na jaře Áčko bojovalo v Play off 3.ligy, ale již 10.9.2017 přišel duel 2.kola Českého poháru. Státní kolo poháru zaválo Zruč na půdu Chrudimi, kde na jaře prohrála 3:10. Tentokrát se trojice Herout-Nevřela-Loudín vydala bojovat o postup a úspěšný vstup do sezóny.

Do čtyřhry jsme nasadili sehranou čtyřhru Nevřela-Loudín, která se postavila Rohlíkovi s Bezdíčkem. Naši kluci vedli 1:0 a měli několik setbolů, ale nedůslednost je stála vedení a obrat soupeře na 1:2. Utkání vyvrcholilo pátým setem, ve kterém si kluci došli pro důležité vítězství. Fanda Herout si rychle poradil s Rohlíkem ve třech setech a na něj mohl navázat Petr Loudín proti Bezdíčkovi. Peťa vedl 1:0, ale soupeř opět kontroval. Vývoj byl obdobný čtyřhře, ovšem v pátém setu se ujala domácí jednička vedení 10:6! Petr bojoval o každý míč a skvělou sérií na závěr vyhrál 13:11 a 3:2. Stav 3:0

Skvělý vstup do utkání navíc korunoval Dan Nevřela výhrou 3:0 s bránícím Charvátem. Fanda Herout pak doslova vlétl na Bezdíčka a po dvou rychlých sadách sice ztratil tři mečboly ve třetím setu, ale pátý si již uniknout nenechal. Stav 5:0 Hostům v tu chvíli stačil zisk pěti setů a pouze jeden z nich dokázal přidat Dan prohrou 1:3 s Rohlíkem. Následně dobře hrající Petr dorazil Charváta a bylo o postupujícím rozhodnuto, stav 6:1

Dan chtěl své zaváhání napravit proti Bezdíčkovi, ale ztratil i vedení 5:0 ve druhém setu a prohrál 0:3. Fanda si připsal třetí výhru 3:0 s Charvátem a po pětisetové bitvě Petra s Rohlíkem to byl i poslední zručský bod, který završil nedělní souboj na 7:3! Velmi dobrý výkon tak postunul SKC mezi nejlepších 24 družstev ČR. O tom, kterému soupeři se postavíme 23.9.2017 rozhodne blízký los.