Dne: 17.6.2018
3.liga 2018/19: Áčko si zahraje opět skupinu C spolu se čtyřmi nováčky!
   Ligový A-tým čeká v září vstup do jubilejní pátou sezónu ve 3.lize mužů. A zařazení do skupiny? V tom jsou jasná pravidla, rok Céčko, rok Áčko a stále dokola. O pestrost soupeřů se hráči bát nemusí, jelikož i tuto sezónu se skupiny C účastní hned čtyři nováčci z krajských soutěží!

   Z druhé ligy se vrací celek El Nina D, který své právo účasti předal Domažlicím. Daleko rychleji se s vyšší soutěží na jaře rozloučil i Sokol Hradec Králové, který náš celek v sezóně 2016/17 porazil ve finále Play off této skupiny C. Ve druhé lize nastupoval ve slabší sestavě, a tak neměl příliš šancí na udržení. Do souboje o nejvyšší příčky určitě bude chtít zasáhnout i Tesla Pardubice vedená Jakubem Mertou, jehož účast je ale po neshodách s vedením klubu nejistá. Skvělé výkony loni podávala i Stará Paka, stabilní účastí je DTJ Hradec Králové C, otázkou sestavení soupisek SKST Liberec E a největším negativním překvapením uplynulého ročníku byla Jiskra Holice na poslední příčce znamenající udržení. Do hry zasáhnou hned čtyři nováčci, ale žádní nováčci to moc nejsou. Jaroměř s Karlem Schmidtem, Jablonec s nedávno extraligovým mágem Martinem Jahodou, Lokomotiva Pardubice, která 3.ligu opustila jen "na skok" a pak pražský celek Bohnic, který je asi jediným ryzím nováčkem.

   Můžeme se tak těšit na další změnu v podobě hráčů, kteří zavítají i do Spolkového domu. Ještě daleko zajímavější je sestavení čtrnáctičlenné 1.ligy nebo dvou 2.lig, z nichž jedna je třináctičlenná. Široká základna ligových soutěží se totiž musela sklonit před velkými pány, v převleku externí vyčleněné soutěže s názvem Extraliga mužů. Mužstva, která již nebaví plnit náročnější podmínky vysoké soutěže, kterou si může i koupit jako lahev rumu v Tescu, cestovat stovky kilometrů pro jeden, max dva zápasy v mistráku a užívat si slávu reflektorů, mají zlatý padák a ligové soutěže je pak musí přijmout. Je otázkou, kolik celků bude padat z 3.ligy, pravděpodobné jsou i čtyři nejhorší mančafty (aktuálně by mohlo vycházet u 2 skupin z 5), to by znamenalo baráž 3.lig. Zajímavostí je například i to, že si Kolín vedle 1.ligy pořídil i možnost v 2.lize jezdit do Ostravy nebo Opavy, a tak si regionálně nejúspěšnější celek našeho širšího regionu prohlédne krásy celé České republiky.

Zápis ze schůze STK - ROZPIS