Nabité Znojmo uštědřilo Zruči nejvyšší porážku v sezóně!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - KST Sokol Znojmo-Orel Únanov 3:10
8.2.2020 14:00
-
    V sobotu 8.2. vyjížděli naši stolní tenisté k patnáctému kolu 3. ligy mužů do Znojma. V sestavě Tennislinu chyběl Petr Loudín, který vyrazil za sněhem, Znojmo neponechalo nic náhodě a nastoupilo v nejsilnější možné kombinaci včetně Marka Vybírala.

Utkání se rozehrálo čtyřhrami. Ve velké znojemské hale, kde při začátku zápasu nebyl ani jeden divák, se domácí rychle ujali vedení 2:0. Škopíno s Danem prohráli smolně dvě koncovky úvodních setů a nakonec prohráli s Formanem a Svobodou 3:1. Fanda s Radkem podlehli stejným poměrem Vybíralovi s Ondrovčákem - stav 0:2.

První kolo singlů přineslo velmi pohledný zápas mezi Vybíralem a Radkem. Zápas začal lépe zručský player, ale zkušený Vybíral zanedlouho převzal zápas do svého tempa. Na vedlejším stole mezitím probíhal jistě nejdelší set celé sezóny. První sadu ovládl Dan Nevřela poměrem 25:23, zatímco na vedlejším stole byly odehrány již tři sety. I druhá sada vyzněla lépe pro Dana, ale to bylo z jeho strany bohužel vše – Svoboda svým „tichým“ stylem nakonec otočil celý zápas a zvítězil 3:2. Pavel se střetl s Formanem a stejně jako na podzim došel zápas do pátého dějství a to i přes to, že Škopíno vedl 2:1 a 10:7. V rozhodujícím setu měl více štěstí domácí Forman, který otočil i čtvrtý zručský mečbol a vyhrál 14:12. Jediný Fanda ještě držel zručskou posádku nad vodou, když se nenechal upovídat Ondrovčákem a ustál koncovku pátého setu – stav 1:5.

Druhou sérii odstartoval Vybíral s Danem. Jihomoravan vyzrál na chybujícího Dana a přidal šestý bod pro „okurkáře.“ Ani Radek nedokázal snížit, rozjetého Formana nedokázal uchytat a kapituloval 3:1. Ondrovčák přestal povídat při zápasu se Škopínem a to mu hrálo do karet, vyrovnaný zápas dokráčel do páté sady, kde panoval právě první zmiňovaný. Tento tristní stav mírně napravil Fanda, jenž Svobodovi nedovolil ani set – stav 2:8.

Rozjetí Moravané pokračovali ve své krasojízdě, Formana nezastavil ani Dan a Znojmo dělil od vítězství už jen jediný bod. Konec utkání oddálil Radek, který zahrál povedený zápas s otráveným Ondrovčákem, kterého hladce porazil 3:0! Škopíno zkoušel na Svobodu všechny fígle, ale to bohužel nestačilo a Znojmo si tak došlo pro vítězství 10:3! Na vedlejším stole Fanda vedl nad Vybíralem 2:0, který se ale vrátil do hry a dotáhl zápas do pátého setu, za tohoto stavu byl zápas přerušen.

Tennisline musel spolknout hořkou pilulku v podobě kruté prohry 10:3 a přesunul se na Brněnsko, kde ho druhý den čekal zápas s Holásky.

Autor článku: Pavel Škopek