Dne: 19.9.2020
Tennisline vstoupil do nové sezóny výborně, Slatinu smetl 10:3!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - SK Slatina 10:3
Konání:
19.9.2020 14:00
Odkaz:
Hráč zápasu:
-
    V sobotu 19.9. se rozběhl nový ročník všech ligových soutěží. Ke svému prvnímu zápasu po koronavirem ukončené minulé sezóně jsme se vydali do herny brněnské Slatiny. Tennisline se musel obejít bez Radka Slavíka, který se věnoval adaptaci na vysokoškolský život, a bez Petra Loudína, který se omluvil z rodinných důvodů. Tradiční trio Fanda, Dan, Škopíno tak doplnil nově obranný Tomáš Herout. Soupeř byl oproti loňskému ročníku ochuzen o Havla a Gřunděla, nicméně co se letošní sezóny týče, nastoupil kompletní.

    Hned ve čtyřhrách byl k vidění velký obrat. Fanda nastoupil se Škopínem, jenž od nynější sezóny hraje se sendvičem na bekhendu, proti papírově silnější dvojici Kuča-Jeřábek a během chvíle prohrávali 2:0. Středočeši se nevzdali, zápas otočili ve velkém stylu a v pátém setu si s přehledem došli pro první bod. Mezitím na vedlejším stole Dan s Tomem nestačili na Vaculíka s Traxlerem. Stav 1:1!

    Dvouhry byly ve zručské režii. Dan se na stole s Vaculíkem příliš nezdržel – zvítězil 3:0. Na druhém stole se Traxler snažil Fandu prohánět, ale zručská jednička si situaci pohlídala a přidala pro zručské barvy další bod. Škopínovi se první ligový zápas se sendvičem taktéž vyvedl a útočnému Kučovi dokázal rozbít hru a vyhrál 3:0. Potahovou premiéru zažil i Tomáš, který na svůj „anťák“ pozval Jeřábka. Zkušenému hráči vzal hned první set, nicméně to bylo bohužel vše, protože zbylé tři sety ovládl hráč z Brna. Stav 2:4!

   Druhá runda měla velmi podobný scénář jako ta předešlá. Dan i přes své tradiční „šintování“ zvládl zápas s Traxlerem ve čtyřech setech, Fanda podobně ve čtyřech sadách přetopspinoval Kuču a Škopíno ve vyrovnaném souboji vrátil jarní porážku Jeřábkovi – 3:0. Tomášova obrana na Vaculíka nezafungovala, a tak byl po dvou kolech stav 3:7!

    I nadále zručské motory šlapaly tak jak měly. Dan porazil Kuču, Fanda sfoukl ze stolu Jeřábka. Škopíno přidal desátý bod s Vaculíkem, během čehož stihl Traxler porazit Toma. Konečný stav 3:10!

    Tennisline tak splnil svůj požadavek – alespoň jednou za víkend zvítězit. V dobré náladě tak hráči mohli odcestovat do hotelu, kde je čekala „dobrá“ večeře a tradiční „kostky,“ které byly doprovázeny vybranou hudbou od DJ Dana Nevřely!

Autor článku: Pavel Škopek

Herout František -C- 3,5:0
Nevřela Daniel 3:0,5
Škopek Pavel 3.5:0
Herout Tomáš 0:2,5
Vaculík Filip
1,5:2
Traxler Jan
0,5:2
Kuča Jan
0:3,5
Jeřábek Vladimír
1,5:2
SKC Zruč nad Sázavou, autor: Václav Herout, editor: František Herout