Dne: 21.06.2020
Ve třetí lize vyrazíme opět na Moravu a do Východních Čech.
   Ročník 2019/2020 byl předčasně ukončen a SKC obsadilo ve své premiérové "moravské sezóně" šestou příčku. Díky možnosti, kterou ČAST dala klubů, se ligové soutěže pořádně zamíchaly, až z toho jde hlava kolem. Nejspravedlivější cesta postupů a sestupů totiž znamená, že namísto standardního počtu 12 týmů na skupinu, bude v 1.lize celků 15, v 2.lize 16 a 15! Třetí liga tak bude nakonec spojena do čtyř skupin místo pěti!
   Zruč se už těšila, že se projede zase po Čechách a ejhle, omyl. Hlavní struktura soutěže je velice podobná skupině D s přídavkem východočeských celků. Nejsilnějším celkem v mých očích bude DTJ Hradec Králové B, letos třetí celek skupiny C, a TJ Mikulčice. Velký potenciál v závěru sezónu ukázal Sokol Lanžhot a velice nebezpečné budou u Holice, které se vrací z 2.ligy, ovšem přijdou o Vojtěcha Koubka. Beztak půjde o sestavu, která vyhrála před rokem postup do 2.ligy! Kvalitu ve Zruči na jaře ukázal i Žďár nad Sázavou a obrovské otazníky visí nad nasazením TTC MS Brna C a HB Ostrova D. To by měla být podobná družstva jako letos, ovšem v tak velkých klubech se budou určitě objevovat i kvalitní posily z vyšších týmů.

   Cesta ke středu tabulky by měla vést přes Teslu Pardubice, která výrazně oslabí o Jakuba Mertu (DTJ Hradec Králové) i Stanislava Dolejšího (Sokol Sadská). Předpokládá se, že odejde i hráč Vybíral zpět na Moravu. Za kratší konec by mohla tahat i Slatina, která díky Covidu utekla sestupu v letošním ročníku, nebo nováček Koral Tišnov, který ovšem posiluje a byl vždy tradičním účastníkem 3.ligy, takže může být černým koněm. Podobné hráče má v sestavě i MK Řeznovice se silným zázemím nebo Sokol Borová!

   Jisté je, že Zruč čeká bez pochyby nejkvalitnější skupina 3.ligy, která bude v sezóně 2020/2021 k vidění a to obzvláště v porovnání například se skupinou A. Tak to ale je, budeme muset zabrat, makat a taky doufat, že ČAST nenechá padat například 5 týmů...

   Autor: František Herout

Ligové skupiny 2020/2021
>
SKC Zruč nad Sázavou, autor: Václav Herout, editor: František Herout