Dne: 11.10.2020
1.RPm: Vojta Förster ovládl úvodní turnaj žactva v Malíně!
   První Regionální pohár žactva byl zároveň na nějakou dobu poslední stolně tenisovou akcí v Regionu v rámci zpřísnění opatření kolem epidemiologické situace. Tato akce byla kvalitou velice nabitá, nikoli počtem. Do sokolovny v Malíně se sjelo 20 účastníků a mezi nimi i sedmičlenná zručská výprava pod vedením Martina Fuchse. Největším želízkem v ohni byl čtvrtý nasazený Vojtěch Förster, pátý Filip Cendelín a černým koněm osmička Ondřej Nácovský, který po letní přípravě prokazoval velice dobré výkony.

   Základní skupiny zrovna překvapeními nehýřily. Nasazení hráči a hráčky si v nich poměrně spolehlivě došli pro postup. Ten bohužel unikl Adéle Fuchsové, jejíž cesta byla obtížná v kolektivu spolu s Ondrou Nácovským totiž oba nestačili na vítěze skupiny, Jakuba Lísku (STC Církvice). Nejblíže překvapení byla Katka Fuchsová, která v souboji o první postupové místo málem zaskočila druhou nejvýše nasazenou Lindu Kolářovou (Sokol Český Brod). Dobře se prezentoval i o tři roky jednoznačně nejmladší účastník turnaje, Pepa Langer, ač na vítězství dosáhnout nedokázal. Vlivem nízkého počtu účastníků byl hozen do bojů i se silnějšími až o 7 let staršími soupeři, kterých se nezalekl a přidal další zkušenosti na své nové klubové tričko.

   Úvod finále A byla pro Zruč poměrně zklamáním. V obou předkolech totiž zručáci nestačili na své soupeře. Katka Fuchsová padla s Patrikem Čebišem (Sokol Velký Osek) a Tom Förster v dramatické bitvě s o tři hlavy vyšším Martinem Sosnovcem (Sokol Čáslav) až v samotné koncovce pátého setu, když nevyužil dokonce tři mečboly. Ve čtvrtfinále navíc ani Filip Cendelín nestačil na čáslavského Lísku, a když na sebe vyšli Ondra Nácovský s Vojtou Försterem, bylo jisté jedno semifinále, ale taky jediný přeživší zástupce SKC Zruče. Jím byl jednoznačně Vojta Förster. Ten si také v semifinále smlsnul na jedničce Reimannovi (Sokol Čáslav) a ve finále proti Kolářové, po vyrovnaných třech setech, v tom čtvrtém rozhodl o svém premiérovém triumfu v turnaji RP!

   Radost byla o to větší, že naprosto suverénním postupem ve finále B si došla pro vítězství i Adéla Fuchsová. Konečné pořadí: 1. Vojta Förster, 2. Linda Kolářová, 3.-4. Jakub Reimann a Jakub Líska, 5.-7. Filip Cendelín, 8. Ondřej Nácovský, 9.-10. Katka Fuchsová a Tom Förster, 11. Adéla Fuchsová, 19.-20. Josef Langer.

   "Možná jsme od turnaje narovinu čekali lepší výsledky. Bolí obě vyřazení v předkolech a pouze jeden hráč v první čtyřce. Na druhou stranu skvělý a zasloužený výsledek Vojty Förstera a potvrzení zlepšení Ádi Fuchsové. Možná že některé každoroční nebo každoturnajové souboje už jsou jen souboji psychickými se jménem než hráčem. Těšíme se na další turnaj, ve kterém budeme chtít brát určitě ještě víc pro Zruč." uzavřel na dálku hlavní trenér skupiny, Fanda Herout.

Výsledky
SKC Zruč nad Sázavou, autor: Václav Herout, editor: František Herout