Dne: 16.10.2011
Hořovice: I bez Dana Nevřely dokázalo Áčko překvapit a odváží si vydřenou remízu
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Hořovice 9:9
16.10.2011 13:00 doma/venku
Leoš Fiala
   K nedělenímu utkání vyjížděla do Hořovic v lehce oslabené čtveřici, která se musela obejít bez pracanta, Dana Nevřely. Právě toho nahradil Leoš Fiala. Již před utkáním se naši hráči shodli na faktu, že zkusí překvapit domácí a pokusí se urvat co nejvíce bodů, aby zabránili případné vysoké prohře, realita však byla jiná.

Domácí Hořovice nastoupili v plné sestavě a dosud výborným bodovým kontem, které čítalo šest z šesti možných získaných bodů. Svou sílu ukázali již v úvodních čtyřhrách, když dvojice Karel Šmidt a Leoš Fiala nestačili na Jana Šmída s Tomášem Jirouchem. K naší smůle si pak připsali svou první prohru Fanda Herout s Pavlem Škopkem, kteří v koncovce pátého setu podlehli Luboši Chládkovi a Pavlu Korosovi. Stav 0:2 Zruči tedy příliš nenahrával a zvláště pak při faktu, že se musí obejít bez svého hráče č.1 a to ještě na půdě loni pátého celku tabulky.

V úvodních dvouhrách Tennisline ještě dokázal udržet krok, když dvojice Feri-Karlos své zápasy s Korosem, resp. Jirouchem bezpečně zvládli výsledkem 3:0. Následně se hostům objevila i šance na úvodní překvapení soupeře, když Škopino s Oškem neměli k vítězstvím s Chládkem, resp. Šmídem tak daleko. Závan formy pak objevil Feri, který přehrál Jiroucha, a tak se další skvrnou na zručských dresech stala poměrně jednoznačná prohra Karlose s Chládkem. Když pak Škopino nestačil na jedničku domácích Šmída, kormidla se ujal Ošek. Ve čtyřsetové bitvě urval důležitý bod proti Korosovi a to i přesto, že kvůli vítězství ve druhém setu mu stačilo "pouhých" 23 bodů. :)

Stav 4:6 tedy stále vypadal nadějně, zvláště pak když v zápase chybujících hráčů Feri porazil hořovického Chládka a snížil tak na 5:6. Soupeř udělal rázný krok k celkovému vítězství dalšími dvěmi utkáními, když Šmíd (ten soupeře) přehrál Šmidta (ten náš) a Škopino nestačil na Korose, který výrazně zlepšil svůj herní projev. 5:8

V Hořovicích budou nejspíš minimálně 14 dní vzpomínat, co následovalo... Nejprve Ošek vybojoval svůj druhý bod proti Jirouchovi. Zápas Feriho se Šmídem již vypadal nepříznivě 0:2, ovšem náš hráč opět otočil celý vývoj utkání a i přes další nepříznivý stav 2:2 2:7 dokázal v koncovce pátého setu urvat další důležitý bod. K vidění byla i naprostá vzácnost v podobě pozbuzujícího se Karlose. Ten totiž dokázal doslova vydřít pětisetový duel s Korosem a vyrovnal tak na 8:8. V tu dobu "šotoval" i Škopino proti dosud nebodujícímu hráči domácích, Jirouchovi. Nervydrásající utkání pod dohledem kolabujícího vedoucího družstva, Feriho, dospěl až do pátého setu, ve kterém Škopino dokázal vyhrát 11:9 a připsal na náš účet remízový bod. Po této sérii pětisetových zápasů z úst Feriho ozvalo: "No ty krá** to je teda nálož..." V posledním utkání neměl Ošek na Chládka příliši mnoho šancí a tak se oba celky rozešly konečnou remízou.

Nestává se příliš často, aby se během jednoho víkendu podařili (příp. nepodařili) hned dvě remízy. Sobotní duel bude naše hráče ještě dlouho mrzet, nicméně doslova horká půda v Kladně příliš bodů nepouští a tak můžou být po dnešním famózním výkonu v Hořovicích spokojeni hned dvakrát. Zruč si tak udržela svou divizní neporazitelnost a i přes jakousi bodovou ztrátu si kontakt se svými hlavními soupeři nejspíše udrží. Nedělní pochvala pak putuje zejména k výkonu Oška, který svými dvěma body překvapil dokonce více než Feri se svými čtyřmi. Na hře Škopina je stále znát určitá nejistota a nervozita, která ho lehce limituje, nicméně až z něj toto břemeno spadne, budou se mít soupeři sakra co ohánět, aby si uhráli alespoň set. Karlos dnes překvapil nejspíš pouze svým povzbuzováním, když jeho dva body jsou na hráče jeho kalibru povinností.

Další divizní mače budou k vidění hned za 14 dní, kdy ve zručské sportovní hale přivítáme Hudlice "B" a KST Rakovník, proti kterým budeme chtít určitě urvat nějaké ty bludišťáky do tabulky...