Áčku se povedla menší senzace, když porazilo favorizované Hudlice "A"
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Hudlice "A" 10:7
13.11.2011 10:30 doma
Daniel Nevřela
   Osmé kolo krajské divize připravilo zručskému obecenstvu velezajímavou podívanou. Tennisline jakožto nováček soutěže přivítal hlavního favorita na postup do 3.ligy, Sokol Hudlice "A". Hostům tentokrát chyběl Jan Drož, jehož absence se ovšem při vyrovnanosti kádru nedá chápat jako jakékoli oslabení družstva. Domácí nasadily ověřenou sobotní sestavu.

Hned úvod utkání byl ztrhující. Nevřela s Fialou dokázali již potřetí v řadě vyhrát, když na jejich sílu nestačila dvojice Landa, Šulc. Větší oříšek čekal opět na Herouta se Škopekem, proti kterým se postavili dva nejlepší hráči Hudlic, Dřevěný s Homolkou. Jak se stalo u naší čtyřhry zvykem, zápas dospěl do pátého setu, v jehož koncovce byli tentokrát naštěstí úspěšnější domácí. Stav 2:0.

Domácí se doslova rvali o každý bod. Leoš Fiala s Pavlem Škopkem bohužel nestačili na své soky Petra Dřevěného, který se vrátil z německého angažmá, resp. Martina Šulce. Právě tyto dvě utkání se stihla odehrát na jednom stole, zatímco na druhém bojoval František Herout o důležitý bod s Pavlem Homolkou. I tento zápas dospěl do pátého setu, ve kterém dokázal zvítězit domácí hráč. Na slušných 4:2 pak zvýšil Dan Nevřela, který si nedělal problémy s Miloslavem Landou. Stav 4:2

Následně však Homolka zejména svým servisem porazil Leoše a stáhl část náskoku. Na 4:4 vyrovnal po velké bitvě Dřevěný proti Škopinovi, kdy Pavel nedokázal proměnit svůj mathball a to se mu stalo osudným, když prohrál 2:3 a 12:14. Dvoubodový náskok však tvrdě vypracoval Dan proti Šulcovi a Fanda proti Landovi. Stav 6:4

Škopino měl podobně jako Leoš problém s přijmem servisu zkušeného Homolky, a tak nakonec prohrál 1:3. Veledůležité utkání však zvládl Dan, když porazil v souboji "titánů" Dřevěného 3:1. První větší komplikací pro domácí se stala prohra Fandy se Šulcem, když smolně prohrál dva sety a v tom pátém se mu na pálku přilepila smůla. Mimojiné tak skončila jeho nepochopitelná série 15ti vyhraných zápasů v řadě a právě v ten nejnevhodnější okamžik. Když Leoš ve svém třetím zápase nestačil na Landu, byl stav vyrovnaný, 7:7.

Poslední sérii dvouher zručtí hráči načali skvěle. Nejprve Dan udolal v koncovkách Homolku a připsal si tak titul nejlepšího a neporaženého hráče utkání. V dalším zápase vedl Fanda 2:0 nad Dřevěným, ovšem vedení ztratil a o osudu utkání opět rozhodoval pátý set, který tentokrát zvládnul a zvítězil 11:7. Za stavu 9:7 současně nastoupil Leoš proti Šulcovi a Škopino proti Landovi. Za Škopinova stavu 2:1 a 10:9 to již vypadalo na šťastný konec pro domácí, ovšem Landa se dokázal "oklepat" a vývoj utkání otočil. Na vedlejším stole tvrdě bojoval Leoš, který dokázal své utkání taktéž otočit a v koncovce pátého setu domácím vystřelit překvapivé tři body. Konečný výsledek 10:7

Spolu s první účastí patrona domácích, Leoš Fialy st., přišla i první překvapivá výhra a hned na úkor největšího favorita na postup. SKC tak získalo "bonusové" tři body, kterými vynahradilo předchozí ztráty např. v Kladně. Za povšimnutí stojí skvělé výkony Dana Nevřely, vybojované vítězství Fandy Herouta, bojovnost a zlepšení se Pavla Škopka i Leoše Fialy a zejména pak během víkendu 100%ní úspěšnost čtyřher. Vydařený výsledek domácí velice nabudil a o 200% zlepšil jejich náladu. Doufejme tedy, že své odhodlání a potenciál zužitkují i v dalších utkání a nadále budou pokračovat na vítězné vlně.

Poděkování putuje i směrem k fanouškům, kteří hráče táhli kupředu, za což se jim oni odvděčili kvalitními výkony a hezkým stolním tenisem.

3,5:1 Profil