Bojující A-tým v Neratovicích vydřel důležité vítězství
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - TJ Neratovice 10:7
26.11.2011 17:00 venku
František Herout
   Celek povzbuzený překvapivou výhrou nad Hudlicemi "A" vyrážel k utkání 8.kola divize na horkou půdu Neratovic. V sestavě se neobjevily žádné změny, což lze říci i o domácích, kteří nastoupili ve své nejsilnější sestavě spolu s Petrem Mottlem, jedním z nejlepších hráčů soutěže. Neratovic navíc okupují vrchní příčky Play out, což příkládalo k bodům z tohoto utkání značnou důležitost.

Čtyřhry se vyvíjeli pro zručský mančaft ideálně. Herout se Škopkem zvládli po nepovedeném prvním setu otočit zápas s dvojicí Michal, J.Dvořák a Nevřela s Fialou ve svém zápase vedli již 2:0 na sety. Soupeři, Mottl s Benešem, se však náhle oklepali a bod získali po pětisetovém zápase ve svůj prospěch. Stav 1:1

Úvodní dvouhry v domácí náskok proměnil František Herout spolu s Danem Nevřelou, když zvládli své zápasy s Janem Dvořákem, resp. Jiřím Michalem. Když Leoš Fiala nestačil na Tomáše Beneše, nastoupil Pavel Škopek proti domácímu lídrovi, Petru Mottlovi. Již v loňské sezóně českého poháru se Pavlovi podařilo favorizovaného soupeře překvapit a získat cenný skalp, který se mu v utkání povedlo po pětisetovém pohledném zápase udržet. Získal tak pro hosty ze Zruče náskok 4:2.

Fanda s Danem si neporazitelnost udrželi i ve svém druhém utkání, a to i přesto, že Dan potřeboval k vítězství nad Dvořákem pět setů. Leoš se bohužel nestačil prosadit proti Mottlovi, ale náskok mohl navýšit Škopino proti Michalovi. Po nezvládnutém pátém setu se však musel odebrat s vědomím, že Neratovice jsou jeho týmu stále na dostřel. Stav 6:4

Vedení opět navýšil Dan svou výhrou nad Benešem. Velká bitva se na vedlejším stole odehrávala mezi Fandou a Mottlem. Fanda prohrával 1:2 na sety, ovšem poté na stole kraloval až do stavu 10:5 v pátém setu. Soupeř dokázal snížit na 10:9, ale to byl naštěstí jeho poslední bod, což znamenalo vítězstvím zručského matadora. O rozhodující krok k vítězství se tak snažil Leoš proti Michalovi a Škopino proti Dvořákovi. Bohužel ani tentokrát se žádnému z nich nepodařilo získat body ve svůj prospěch a stav se tak jen posunul o kus dál. 8:6

Devátý a zároveň veledůležitý bod mohl přidat Dan v zápase s Mottlem. V chladném prostředí jemu stylu nevyhovujícímu však na svého soupeře nestačil a po čtyřech setech kapituloval v jeho prospěch. Situace tak byla nepříznivá, když Fanda prohrál první set s Michalem a Leošovi se příliš nedařilo proti Dvořákovi. Fanda utkání rychle otočil a přidal devátý bod hostů, ovšem mezi Leošem a Dvořákem se strhnul velký bod do pátého setu. Na vedlejším stole prohrával Škopino s Benešem již 0:2, a tak bylo jasné, že na Leošovi leží veškeré šance Tennislinu na vítězství. V koncovce pátého setu nakonec chopil štěstí pevně do svých rukou a soupeře udolal. Konečný stav 10:7

Zručská čtyřka se tak dokázala podruhé za sebou skvěle "složit" na deset bodů, které jim zajistily cenné vítězství v domácím prostředí jednoho z hlavních rivalů na boje o klidný střed tabulky.