RABBIT doma smetl Klučov a od postupu ho dělí devět bodů
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - TJ Klučov 10:1
15.4.2012 10:30 doma
celý tým
   Po famózním semifinálovém postupu přes favorizovaný celek Kolína "C" se Béčko kvalifikovalo do finále Play off KS2, ve kterém na něj čekal TJ Klučov. Druhý tým základní části, TJ Klučov, přešel v semifinále přes SDH Petroupim těsným vítězstvím ve třetím zápase, ve kterém ztratil jednoho ze svých nejlepších hráčů, Václava Trnku. Tento hráč si v tomto utkání přivodil zranění kotníku a k úvodnímu finálovému klání ve Zruči nenastoupil.

Oslabenému Klučovu odvaha a odhodlání rozhodně nechyběla. Silná dvojice Martin-Kurel hýřila bojovností, ovšem první zchlazení jim přichystal Libor Budjač s Pavlem Jandejskem v podobě porážky 1:3. Nezaváhala ani druhá domácí dvojice, Tomáš Herout s Lukášem Kučerou, a RABBIT šel do vedení 2:0. Úvodní dvouhry mohly utkání již teoreticky rozhodnout. Lukáš Kučera doslova smetl ze stolu jedničku hostů, Davida Kurela a když Tomáš Herout zvládl uvědomělou hrou prostřílet Petra Martina, SKC vedlo již 4:0.

První velké drama domácím fanouškům přichystal nachlazený Pavel Jandejsek zápasem s Petrem Chlumským. V prvním setu sice dokázal otočit nepříznivý set 5:10, ovšem navzdory tomu zápas dospěl do pátého setu, kde měl Pavel plné ruce práce. Chlumský v poslední sadě předvedl několik velkých chyb a to ho ke štěstí domácích stálo bod. Na vysokých 6:0 následně zvýšil Libor Budjač, který bez problémů porazil náhradníka Jiřího Ševčíka.

Hosté stále věřili v šanci na obrat, kterou definitivně uhasil Tomáš v zápase s Kurelem. Vyrovnaný zápas dospěl až do páté sady, v jejíž koncovce si domácí bojovník udržel svůj servis a zaslouženě zvítězil. Čestný bod hostujícího celku přidal Martin, když zvítězil nad chybující Kebulí. Libor Budjač s Lukášem Kučerou v následujících zápasech předváděli krásné výpadky a výměny, na které jejich soupeři nestačili a za stavu 9:1 mohl rozhodnout Kebule proti Kurelovi. Oba hráči se v tomto utkání výrazně trápili a protože se v tom náramně vyžívali, předvedli domácímu hledišti pět sad. V té poslední byl nakonec úspěšnější Kebule a završil tak ani ne dvouhodinové utkání na 10:1.

Nadějně rozehraný duel mezi Liborem a Martinem byl za stavu 2:1 pro domácího borce přerušen a ten by se určitě nezlobil, kdyby za takového stavu začínal jeho souboj s tímto obranářem za týden u odvetného utkání v Klučově. Zde se bude snažit Béčko uhrát devět bodů, které by znamenaly prvenství v soutěži KS2D a možnost postupu do vyšší soutěže. Doufejme, že poslední krůček parta zvládne a dopřeje si již v sobotu bujarých oslav.