Béčko překvapilo vítězstvím nad Petroupimí
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - SDH Petroupim 10:8
1.10.2011 17:00 doma
Pavel Jandejsek
    Na úvod sezóny přisoudil los Béčku nováčka soutěže SDH Petroupim. Tento celek v letní pauze posílili Jan Trmal, který loni nastupoval ve třetí lize za Kavalier Sázava, a nejlepší hráč základní části loňské KP 2D Oldřich Hameta z KST Týnec n.S. I třetí hráč Milan Krejčí má velké zkušenosti z krajských soutěží v dresu Benešova nebo Sázavy. Utkání se mělo dle rozlosování hrát v Petroupimi, ale vzhledem k obsazenosti místní Sokolovny se utkání po dohodě soupeřů přesunulo do Zručské sportovní haly. Béčko tedy i přes domácí prostředí bylo v zápise vedeno jako hostující celek. V sestavě chyběli Pavel Škopek, který hrál za Áčko, a z pracovních důvodů Libor Budjač. Příležitost dostal po stoprocentních výkonech v dresu Céčka Lukáš Kučera, který tak mohl předvést, že má i na krajskou soutěž.

Úvod utkání vyšel Béčku nad všechna očekávání. Obě čtyřhry neztratily ani set. Zejména jednoznačné vítězství dvojice Pavel Jandejsek, Lukáš Kučera nad dvojící Hameta, Krejčí bylo velmi příjemným překvapením. I první dvě dvouhry patřily Béčku. Tomáš Herout porazil Davida Škvora a Leoš Fiala otočil z 1:2 na 3:2 zápas s Milanem Krejčím. V další dvouhře byl blízko k vítězství i Pavel Jandejsek s Janem Trmalem, ale vedení 7:4 v pátém setu neudržel. Pro Lukáše Kučeru byl v jeho první dvouhře v krajské soutěži Oldřich Hameta neprostupnou překážkou. V dalších dvouhrách Petroupim srovnala zásluhou exsázavské dvojice Krejčí, Trmal na 4:4 a vypadalo to, že se vývoj začne obracet. Jenže Pavel Jandejsek předvedl velmi dobrý výkon proti Oldřichu Hametovi a svůj první bod získal i Lukáš Kučera, který přehrál Davida Škvora. Petroupim znovu srovnala, když Jan Trmal porazil Tomáše Herouta a Oldřich Hameta Leoše Fialu. Vedení 7:6 zajistil Pavel Jandejsek výhrou nad Davidem Škvorem a poté souběžně nastupovali na stůl Lukáš Kučera proti Milanu Krejčímu a Tomáš Herout proti Oldřichu Hametovi. Lukáš v souboji leváků neměl vůbec šanci. Zato Tomáš překvapil a po prohraném první setu viditelně zlepšil hru a 3:1 vyhrál. Remízu Béčku zajistil hned v dalším zápase Leoš Fiala výhrou bez ztráty setu nad Davidem Škvorem. O vítězný bod šel bojovat Pavel Jandejsek s Milanem Krejčím. Pavel vedl 2:0 na sety, ale petroupimský hráč se nevzdal a srovnal na 2:2. V rozhodujícím setu za mohutného povzbuzování svých spoluhráčů včetně Lukáše Kučery, který mezitím nepřekvapil a nezískal ani set s Janem Trmalem, si Pavel vytvořil hned na začátku náskok, který udržel až do konce a získal desátý bod.

Ukázalo se, že Béčko může těžit ze svého vyrovnaného a širokého kádru, protože i bez dvou hráčů základu dokázalo porazit celek, který by měl patřit do horní části tabulky. I v dalších dvou kolech čekají Béčko družstva, která myslí na horní příčky, Sokol Kutná Hora "B" a Sokol Čáslav. Vzájemné utkání těchto družstev skončilo remízou a vyrovnané souboje se dají očekávat i za dva týdny.