Béčko rázně vstoupilo do boje o postup
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - FK Kolín "C" 10:1
31.3.2012 17:00 doma
celý tým
    Poslední březnový den vstoupilo Béčko do bojů o postup do Krajské soutěže 1. třídy. V pozici vítěze základní části hostilo v prvním utkání semifinále Play Off čtvrté družstvo FK Kolín "C". Vzhledem k tomu, že v minulosti v soubojích zručských týmů s tímto družstvem objevily i nesportovní záležitosti, požádali jsme o delegaci vrchního rozhodčího. Komise rozhodčích STSST delegovala pana Mirko Fürsta z Prahy, který svou úlohu zvládl výborně a postaral se to, aby utkání neprovázely zbytečné dohady. Hosté přijeli na poslední chvíli a bez svého nejlepšího hráče Pavla Wávry, který nastupoval od 13:30 v Mn. Hradišti za Kolínský "B"-tým. Očekával se tedy jeho pozdější příjezd.

Po úvodních čtyřhrách byl stav vyrovnaný, když Tomáš Herout a Lukáš Kučera porazili bez potíží rodinnou dvojici otec-syn Karel a David Šemberovi. Pavel Jandejsek a Libor Budjač prohráli v pěti setech s dvojicí Ivo Mazurkiewicz, Petr Ptáček. Ve dvouhrách se však od začátku více dařilo domácím. Nejdříve porazil Lukáš Kučera 3:0 Petra Ptáčka a Tomáš Herout otočil nepříznivý stav 1:2 s Karlem Šemberou i díky radám svého bratrance Františka, který se jmenoval do role trenéra. Následně Pavel Jandejsek porazil 3:1 Davida Šemberu a Libor Budjač bez ztráty setu Iva Mazurkiewicze.

Za stavu 5:1 již měl rozehraný zápas Tomáš Herout s Petrem Ptáčkem a Pavel Jandejsek nastoupil proti Karlu Šemberovi. Ten telefonicky před zápasem i během něj zjišťoval, jak daleko je od Zruče Pavel Wávra a kalkuloval s možností, že by tento hráč vystřídal do dalšího zápasu jeho syna Davida. Donutil Petra Ptáčka vzít si timeout za stavu 5:10 v pátém setu, aby získal další minutu. Rozhodčí však neměl pro Karlovo zdržování pochopení a ihned po skončení zápasu Tomáš Herout - Petr Ptáček, který Tomáš 3:2 vyhrál, vyhlásil další zápas Libor Budjač - David Šembera. To se u hostujícího celku nesetkalo s kladnou odezvou. Po krátké výměně názorů s rozhodčím se pokračovalo.

Stav byl 6:1. Rozhozený Karel Šembera nezvládl zápas s Pavlem Jandejskem a prohrál 1:3. Na vedlejším stole Libor Budjač bez problémů přehrál Davida Šemberu. Kdyby rozhodčí počkal a nechal hosty vystřídat, tak by se Libor nezapotil vůbec, jelikož Pavel Wávra dorazil do herny až zhruba 10 minut po vyhlášení zápasu. Za stavu 8:1 nastoupili Lukáš Kučera proti Ivo Mazurkiewiczovi a Pavel Jandejsek proti Petru Ptáčkovi. Dříve dohrál Pavel, kterému rezignovaný soupeř nekladl téměř žádný odpor. Lukáš přidal vítězný bod jen pár okamžiků poté a soupeři také nepovolil žádný set.

Konečný výsledek 10:1 vypadá krásně, ale je jasné, že v odvetě nás nic lehkého nečeká. Soupeř bude v domácím prostředí a určitě již od začátku bude mít k dispozici Pavla Wávru. Do Kolína však pojedeme 7. dubna s cílem uhrát 9 bodů a sérii ukončit.