Famózní výkon Lukáše Kučery poslal Béčko do finále
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - FK Kolín "C" 9:9
7.4.2012 17:00 venku
Lukáš Kučera
    Týden po hladkém domácím vítězství čekala Béčko odveta na stolech soupeře, který měl již od začátku utkání k dispozici Pavla Wávru. Hráče, který v základní části KS 2. třídy ani jednou neprohrál a výrazně aktivní bilanci má i v KS 1. třídy. Béčko nastoupilo ve stejném složení jako v domácím utkání.

Obě čtyřhry se hrály na maximální počet setů. Dvojice Tomáš Herout, Lukáš Kučera vyhrála nad Pavlem Wávrou s Davidem Šemberou a Libor Budjač s Pavlem Jandejskem nestačili na dvojici Petr Ptáček, Ivo Mazurkiewicz. V úvodních dvouhrách bez ztráty setu porazil Tomáš Herout Karla Šemberu, Libor Budjač prohrál o dva míčky v pátém setu s Petrem Ptáčkem a Pavel Jandejsek proti Pavlu Wávrovi uhrál jen jeden set. Na 3:3 srovnal Lukáš Kučera, který si poradil s Ivo Mazurkiewiczem.

Následně Tomáš Herout prohrál s Petrem Ptáček stejně jako Libor Budjač o 2 míčky v pátém setu a Libor Budjač nestačil na Pavla Wávru. Na 5:5 srovnali hladkými výhrami Pavel Jandejsek proti Ivo Mazurkiewiczovi a Lukáš Kučera proti Karlu Šemberovi. Po stejně hladcé prohře Tomáše Herouta s Pavlem Wávrou následovaly dva vyrovnané zápasy, které bohužel dopadly lépe pro domácí. Jak Pavel Jandejsek s Karlem Šemberou tak Libor Budjač s Ivo Mazurkiewiczem prohráli 2:3.

Za stavu 8:5 ještě vykřesal naději Lukáš Kučera výhrou 3:1 nad Petrem Ptáčkem. Devátý bod domácím však následně zařídil Ivo Mazurkiewicz, který porazil Tomáše Herouta. Libor Budjač však zabral v pravou chvíli a hladce přehrál Karla Šemberu. Za stavu 9:7 nastoupili Pavel Jandejsek proti Petru Ptáčkovi a Lukáš Kučera proti Pavlu Wávrovi. V obou zápasech vedli hostující hráči 2:1, ale nezvládli čtvrtý set. Pavel Jandejsek zvládl začátek pátého setu, kdy získal asi čtyřbodový náskok, který udržel až do konce zápasu, a získal tedy osmý bod. Mezi Lukášem Kučerem a Pavlem Wávrou byl pátý set bojem o každý míček. Snad ani jednou nevedl žádný hráč o více než jeden bod. V koncovce se dostal domácí hráč do vedení 9:8, ale následný topspin při podání Lukáše letěl mimo stůl. Za stavu 9:9 se Lukášovi povedlo nádherně zablokovat razantní útok po servisu a získal mečbol, který proměnil díky neúspěšnému útoku domácího hráče.

Mohla tak propuknout obrovská radost celé zručské výpravy z postupu do finále. Na svého finálového soupeře si však bude muset Béčko ještě pár hodin počkat, protože druhá semifinálová série se bude rozhodovat až ve třetím utkání.