Béčko uspělo i bez jediného hráče základu
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - Sokol Týnec n.L. 10:8
26.11.2011 17:00 venku
-
    K utkání 8. kola KS 2. třídy skupiny D zajížděl B-tým bez jediného hráče ze základu družstva. Sestava, kterou známe spíše z utkání C-týmu, tak měla velmi těžký úkol. Domácí však také nenastoupili kompletní a na poslední chvíli sháněli náhradu za Richarda Valentu, který se k utkání nedostavil.

V úvodních čtyřhrách domácí taktizovali a svou lepší dvojici dali na pozici č. 2. Obě čtyřhry tak byly poměrně jednoznačné a byl po nich stav 1:1. Ani první série dvouher nepřinesla žádné překvapení a papíroví favorité neztratili ani set - stav 3:3. K prvnímu měření sil vyrovnaných soupeřů došlo ve druhé sérii. Nachlazený Lukáš Kučera nezvládl zápas se Stanislavem Moravcem, když vyhrál jen první set. Naštěstí vyrovnaný stav udržel pro hosty Zdeněk Jandejsek, který porazil 3:0 domácího náhradníka Milana Cincibuse. Za stavu 5:5 zvládl bravurně Pavel Jandejsek zápas se Stanislavem Moravcem, poté Lukáš Kučera nestačil na domácí jedničku Petra Mošnu a do vedení 7:6 dostal hosty Václav Herout výhrou 3:1 nad Milanem Cincibusem, když ve čtvrtém setu vedl již 10:4, ale proměnil až šestý mečbol, tj. za stavu 10:9. Do trháku mohli dostat hosty bratři Jandejskovi. Zdeněk proti Marku Brunclíkovi vyhrál první set, ale poté již na soupeře nestačil a 1:3 prohrál. V souboji jedniček předváděl skvělou hru Pavel, který nepovolil ani Petru Mošnovi ani set. Za stavu 8:7 nastoupil Lukáš Kučera proti Milanu Cincibusovi a Václav Herout proti Marku Brunclíkovi a překvapivě to byl druhý jmenovaný, kdo se na vítězství méně nadřel. První set Vašek povolil soupeři jen 3 míčky. Ve druhém si za stavu 5:3 vybral pauzu a pustil soupeře do vedení 9:5. Od tohoto stavu však již nechyboval a vyhrál druhý set 11:9. Ve třetím setu měl Vašek znovu navrch až do svého desátého bodu. Poté se u něj znovu objevil problém s proměňováním mečbolů a znovu proměnil až ten za stavu 10:9. Souběžně Lukáš sice ztratil třetí set, ale ve čtvrtém měl již od stavu 5:5 navrch a získal tak vítězný bod. Na závěr ještě nepřekvapil Zdeněk Jandejsek proti Stanislavu Moravcovi - konečné skóre 10:8.

Další utkání čeká Béčko již v neděli v Kutné Hoře, proti C-týmu místního Sokola. Ze sobotní sestavy zůstává jen Pavel Jandejsek, kterého doplní Libor Budjač, Tomáš Herout a Ondřej Švarc, který přišel do SKC na střídavý start ze Sokola Uhlířské Janovice a připíše si svůj první start v KS 2. třídy.