SKC Zruč n.S. TENNISLINE "C" - Sokol Čáslav "B" 10:8
14.4.2012 9:00 doma
Odkaz:
Hráč zápasu:
-
    V sobotu 14. dubna přivítalo Céčko v prvním finálovém utkání vítěze základní části Sokol Čáslav "B". Soupeř toto finále očekával a vypustil vzájemný souboj na závěr základní části, aby neukázal před Play Off trumfy. Oba soupeři nastoupili v kompletním složení.

Úvodní čtyřhry dopadly jednoznačně pro favorizované dvojice. I první série dvouher překvapení nepřinesla a pro Céčko získali body jen tahouni Pavel Jandejsek a Lukáš Kučera. Ve druhé sérii zaváhal Pavel Jandejsek s Miroslavem Cyrusem, se kterým prohrál překvapivě hladce 0:3. Tento výpadek však napravil Václav Herout, který porazil bez ztráty setu Zdeňka Kořínka. V půlce utkání byl tak stav 5:5. Poté si Pavel Jandejsek poradil s Janem Lövlem a Lukáš Kučera hrál vyrovnaný zápas s Miroslavem Cyrusem. Během tohoto zápasu stihl Václav Herout prohrát 1:3 se Zdeňkem Zikmundou a nastoupil Zdeněk Jandejsek proti Zdeňku Kořínkovi. Lukáš nakonec zvládl lépe pátý set a získal důležitý bod. Zdeněk naopak dobře rozehraný zápas s Kóřou prohrál a stav byl znovu vyrovnaný 7:7.

Rozhodovalo se tedy v poslední sérii. Lukáš Kučera si bez problému poradil s Janem Lövlem a stejně hladce prohrál Václav Herout s Miroslavem Cyrusem. O osudu utkání tak rozhodovali bratři Jandejskovi. Zatímco od Pavla se vítězství nad Zdeňkem Kořínkem čekalo, tak Zdeněk překvapil proti svému jmenovci Zdeňku Zikmundovi. Získal první dva sety a ve třetím vedl již 9:6. Koncovku nezvládl a prohrál i čtvrtý set. V pátém setu na otočce prohrával 3:5 a vypadlo to, že i druhé utkání v Play Off Céčko doma remizuje. Zdenda však zabral, vývoj otočil, vyhrál pátý set 11:8 a mohl oslavit vítězný bod.

Druhé utkání se hraje za týden v Čáslavi a k zisku titulu regionálních přeborníků a postupu do KS 2. třídy stačí Céčku remíza. Pokud by v Čáslavi prohrálo, bude se hrát rozhodující utkání stejný den od 13:00.