SKC Zruč n.S. "C" - Uhl.Janovice "B" 12:6
1.10.2011 09:00 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
Václav Herout
    K prvnímu venkovnímu utkání zajíždělo Céčko do Uhlířských Janovic, kde je čekal místní B-tým. Vedoucí družstva nechal s důvěrou v ostatní hráče odpočívat Pavla Jandejska, aniž by tušil, že se o důležité body bude muset postarat sám.

V úvodních čtyřhrách stejně jako v prvním utkání uspěla jen dvojice Lukáš Kučera, Zdeněk Jandejsek, která bez ztráty setu přehrála dvojici Vlasák, Čtveráček. Marek Němec a Václav Herout nepodali kvalitní výkon a prohráli s dvojicí Michalička, Král. Ve dvouhrách se domácí drželi podstatně lépe než před týdnem první tým Janovic. Lukáš Kučera sice přehrál Jiřího Krále, ale Zdeněk Jandejsek i přes vedení 2:1 na sety prohrál s Otou Vlasákem. Poslední dva sety byly z jeho strany tragické. Následně se Václav Herout trápil s obranou Petra Michaličky, ale zásluhou skvělé série v pátém setu, kdy z 2:6 otočil na 11:6, získal důležitý bod. Souběžně neměl nárok Marek Němec na materiál Martina Čtveráčka. Za stavu 3:3 znovu dostal hosty do vedení Lukáš Kučera, který bez problémů přehrál Otu Vlasáka. Zdeněk Jandejsek pokračoval ve špatném výkonu a s Petrem Michaličkou nezískal ani set. Poprvé se tak Céčku povedlo odskočit až zásluhou Václava Herouta, který porazil 3:1 Martina Čtveráčka, a Marka Němce, který zpřesnil svoji hru a 3:0 porazil Jiřího Krále. Na 7:4 zvýšil Lukáš Kučera výhrou nad Petrem Michaličkou. Následně to vypadalo, že Zdeněk Jandejsek konečně zabere, ale s Martinem Čtveráčkem stejně jako v prvním zápase znovu nevyužil vedení 2:1 na sety. Když Václav Herout porazil bez ztráty setu Jiřího Krále, bylo to 8:5 a k vítězství chyběly dva body. Devátý bod získal Marek Němec, když po dobrém výkonu porazil 3:1 Otu Vlasáka. Vítězství zajistil Céčku Lukáš Kučera i přesto, že s Martinem Čtveráčkem prohrával 0:2 na sety. Za rozhodnutého stavu si Zdeněk Jandejsek připsal čestný bod díky výhře nad Jiřím Králem, Václav Herout porazil i přes zaváhání ve třetím setu Otu Vlasáka a Marek Němec prohrál s Petrem Michaličkou. I druhé utkání tak Céčko vyhrálo 12:6.

Na závěr Janovické mise se hráči odebrali do Restaurace U Myslivce, kde si pochutnali na místním "řízečku" a připravovali taktiku na své další soupeře. Tím nejbližším bude v sobotu 15. října Olympia Kutná Hora.