Pohárové Áčko udolalo lídra divize a kvalifikovalo se do finále
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - TJ Sadská 6:4
02.03.2012 19:00 doma
Odkaz:
Hráč zápasu:
Škopek Pavel
   Semifinále "Středočského poháru" přichystalo úřadujícímu mistrovi ze Zruče veklý oříšek, když na jeho půdu dorazil aktuálně nejúspěšnější celek divize, TJ Sadská. Lídři z Nymburska se v rámci této soutěže předvedli právě ve Zruči již před 14 dny, kdy deklasovali domácí B-tým 7:3 (resp. 7:1). Jejich sestava však utrpěla několika změn, kdy nechyběla jednička Jaroslav Wágner, ve formě hrající Miroslav Trajhan a současně čtvrtý nejúspěšnější hráč hostí, Martin Beran. Za domácí tentokrát nastoupili Daniel Nevřela i František Herout a před Karlem Šmidtem dostal přednost mladý Pavel Škopek.

Utkání roku, jak jej nazval domácí vedoucí Leoš Fiala, zahájila důležitá čtyřhra mezi dvojicí Herout-Nevřela a Wágner-Beran. Domácí navázali na své herní trápení z divize, ovšem tentokrát jim k vítězství předvedený výkon stačil a zvítězili 11:7 v pátém setu. Následně však hosté zabrali. Škopino předvedl proti Beranovi slušný výkon, ovšem to samé by se dalo říct o hostujícím hráči a o dělbě bodů rozhodl až pátý set, který vyzněl lépe pro zkušenějšího Berana. Sadská šla ihned do vedení, když souběžný zápas mezi Danem a Wágnerem dopadl až překvapivě jasně pro hráče hostů. Na Danovi byla vidět velká únava, se kterou se musel poprat a přidat body, které se od něj čekaly.

Za průběžného stavu 1:2 naopak přišel obrat domácích. Jak Fanda tak Škopino porazili kazícího Trajhana a Dan s Beranem neměl příliš velké problémy. Za stavu 4:2 tak mohl o utkání víceméně rozhodnout Fanda, který nastoupil proti Wágnerovi. Zápas dospěl až do pátého setu, kde domácí hráč obrátil vývoj koncovky z 8:10 na 11:10, ovšem nakonec ani to na vítězství nestačilo a prohrál 11:13. Veledůležitý bod pak se štěstím přidal Dan, když utekl z několika mečbolů Trajhanovi a po koncovkách čtvrtého a pátého setu přidal 5.bod Tennislinu. V té době již bylo jasné, že pro postup domácí potřebují uhrát dva sety a v případě jednoho setu se budou počítat míčky.

K zápasům tak nastoupili Fanda proti Beranovi a Škopino proti Wagnerovi. Po úvodních sadách to nevypadalo vůbec dobře, když oba hráči prohrávali již 0:2. Škopino pak ve třetím setu padnul, a tak bylo jasné, že o osudu utkání rozhodne zápas Fandy s Beranem. Fanda se po prohrané koncovce druhého setu naštěstí probral a i zásluhou úderů levou rukou otočil vývoj celého boje na 3:2 ve svůj prospěch, což znamenalo jednoznačnější vítězství 6:4.

Vítězství 6:4 tak znamená postup mezi nejlepší čtyři mančafty soutěže, resp. kraje, mezi kterými se v závěrečném turnaji rozhodne o dvou postupujících do podzimního státního kola Českého poháru. Finálová akce se uskuteční dost možná právě ve Městské sportovní hale ve Zruči nad Sázavou 16.3.2012. Tennisline se bude snažit získat zlatý hattrick, tedy třetí vítězství v této soutěži v řadě. Konkurence je letos však silná v podobě divizních favoritů z Brandýsa n.L. a Rakovníka, které po dvou letech opět doplní celek Kosmonos.