Tříčlenný A-tým na půdě lídra Divize příliš šancí na úspěch neměl
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - AŠ Mladá Boleslav "B" 5:10
16.12.2012 13:00 venku
Daniel Nevřela
   Po úspěšném utkání v Kolíně došlo na další pikantní oříšek a sice souboj s lídrem a hlavním favoritem soutěže, B-týmem Mladé Boleslavi. Tento celek loni spadnul z třetí ligy, ovšem na soupisku mu přibyla druholigová jména jako Vladislav Šťastný anebo Tomáš Postelt, takže se okamžitě stal jasným favoritem na postup zpět do 3. ligy. Rozjetý Tennisline měl v plánu pořádně nahlodat boleslavskou pohodu, ovšem ze sestavy mu na poslední chvíli vypadl Karel Šmidt a plán nejatraktivnějšího souboje podzimu byl ten tam.

Zruč přitom do zápasu nevstoupila vůbec špatně, když Nevřela s Heroutem ve třech setech deklasovali Čeřovského s Posteltem. Když Dan Nevřela v pětisetech udolal Martina Fuku, byl stav stále vyrovnaný 2:2, když Pavel Škopek neměl příliš šancí s Tomášem Serbusem. Šance na body však postupně mizela po utkání Tomáše Postelta s Františkem Heroutem. Hostující hráč ztratil s rozjetým druholigistou první dva sety a i přesto, že mohl zápas poslat do pátého setu za stavu 1:2 a 10:8, selhal. Škopino pak nenašel recept ani na získání setu proti Posteltovi a teoretickou šancí na body tak udržela dvojice Herout-Nevřela, která vybojovala třetí a čtvrtý body proti Fukovi, resp. Šťastnému. Stav 4:6

Ve třetí sérii již domácí utkání pomalu zavírali. Škopino opět podlehl Fukovi 0:3 a když podobným výsledkem nestačil ani Dan Nevřela na Serbuse, bylo zle. Pátý bod ještě vybojoval Fanda Herout se Šťastným, ale na více se již hosté nevzmohli. Desátý bod domácí udělali opět přes Škopina, konkrétně Šťastný a bylo dobojováno.

Pozitivním je však fakt, že soupeř z Boleslavi je bezesporu hratelný. V podstatě ve dvou bodujících hráčích jsme zvládli udělat 5 bodů, což může být v domácím prostředí jiné, spíše lepší. Navzdory nedělní prohře se Áčko posunulo na třetí místo s velkým odstupem za Mladou Boleslav a Mnichovo Hradiště.