Dne: 06.10.2012
Skvělý a týmový výkon Áčka znamenal vítězství nad Říčany 10:3 a katapult do čela divize!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - TTC Říčany 10:3
06.10.2012 17:00 doma
František Herout
   V prvním kole nové sezóny Středočeské divize došlo na pikantní souboj sestoupivšího třetiligového celku Říčan, který ještě nedávno hrál 2.ligu a loni šestého týmu tabulky Divize, domácí SKC Zručí n.S. TENNISLINE. Domácí Áčko mělo proti soupeři velkou motivaci v podobě nápravy zpackané premiéry proti Michli v pohárovém utkání a nastoupilo v plné soupiskové sestavě, které se netají tím, že by se v této sezóně ráda přiblížila branám 3.ligy. Oproti tomu hosté nechali doma Aleše Štěpánka, ovšem dorazil i exreprezentant a stále jeden z nejlepších hráčů Divize a dříve i 3.ligy, Radek Pavlíček.

Zpestřením dne byl fakt, že mladý Pavel Škopek slavil právě v zápasový den své 15. narozeniny, a tak si vedle daru v podobě tenisové rakety od hlavního sponzora klubu, Leoše Fialy a rodinného balení kondomů Durex mohl nadělit i nějaký ten skalpík. Jako partnera do čtyřhry si vybral Dana Nevřelu, ovšem chlapci nezvládli tři koncovky proti Pavlíčkovi s Uksou a prohráli 0:3. Stav však napravila zbylá dvojice Herout-Šmidt, kteří vyzráli na Šantavého s Pokorným.

Pohledný stolní tenis s několika extraligovými výstřelky pak předvedl František Herout proti Radku Pavlíčkovi. Favorizovaný hostující hráč a nejen on byl v určitých momentech až zaskočen zázračnými údery domácího borce, který po soustředěném výkonu dokázal zvítězit 3:1. Na druhém stole pak poctivě dřel Karel Šmidt proti Romanu Pokornému, kdy v pátém setu ukázal svou pravou tvář a soupeři k toužebné výhře nedal čuchnout. Škopino se proti Tomáši Uksovi poměrně trápil, nicméně utkání dotáhl až do pátého setu, kde vsadil na jistotu a ta se mu vyplatila. Na 5:1 pak zvyšoval jistým výkonem bodový vůdce Tennislinu, Daniel Nevřela.

Radek Pavlíček sice byl prohrou s Fandou lehce rozladěn a vyveden z míry, ovšem v zápase s Karlosem to nedal znát. Karlos bohužel prohrál těsně první set a v těch následujících ho již zkušenější soupeř nenechal dojít ani do rozdílu dvou bodů v koncevce. Právě koncovky zvládl skvěle Škopino s Pokorným, když vyhrál 3x 13:11 a to i přesto, že si ve třetím setu za stavu 9:5 dovolil vyzkoušet parádičku levou rukou, která mu nevyšla bez ohledu na to, že má narozeniny či ne. Snad po 18tce :). Dan pak opět suverénně zvládl zápas s Uksou, čímž zvýšil 7:2 a následně po něm na krásných 8:2 dorovnal Fanda, který přemohl Šantavého.

Naději soupeři ještě zkoušel vykřesat Radek Pavlíček, který porazil Škopina, ovšem Fanda s Danem své zápasy zvládli podobně ve čtyřech setech a Tennisline se mohl těšit z vítězství v úvodním utkání na domácí půdě proti kvalitnímu soupeři vysokým poměrem, 10:3!

Toto vítězství doprovázela nejen pohoda na stolech ale také v publiku, které bylo předvedenou hrou a výsledkem nadmíru spokojeno. Doufejme, že tato nálada a rozpoložení jak hráčům, tak fanouškům zůstane až do konce sezóny. Výhra 10:3 navíc Áčko katapultovala do čela Divize, ve které v rámci 2. a 3. kola za 14 dní zavítá na půdu Hudlic, resp. Roztok.

3,5:0 Profil