Poloviční A-tým málem přetrhl vítěznou šňůru Sadské
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Sadská 7:10
23.02.2012 17:00 doma
Marek Němec
   K odvetě mezi aktuálně třetím a pátým celkem tabulky divize nastoupily dvě odlišné sestavy než při podzimním duelu v Sadské, kdy Tennisline zvítězil 10:4. Na straně domácího SKC se vedle Františka Herout a Pavla Škopka představil opět Pavel Jandejsek a Marek Němec, kdežto na straně Sadské plné složení týmu, který již 11 zápasů v řadě nepoznal pachuť prohry.

Začátek utkání byl vyrovnaný. Herout se Škopkem dokázali vytěžit bod ze čtyřhry a Pavel Jandejsek dobře rozehrál utkání s Miroslavem Trajhanem. Po neproměnění asi 6 setballů v prvním setu však již pouze dotahoval a prohrál 1:3. Podobně hrál i Marek Němec, který proti Jiřímu Kynclovi vedl 1:1 a 7:2 a kapituloval stejným poměrem. Začátek zápasu se naopak nepovedl Pavlu Škopkovi, který prohrával s Jaroslavem Wágnerem již 0:2, srovnal na 2:2, ale po otočce v pátém setu již dominoval zkušenější hostující matador. Na 2:4 tak snížil Fanda Herout vítězstvím proti Martinu Beranovi.

Když dal Trajhan proti Němcovi na 2:5, ovšem pak přišla série domácích výher. Ve třech setech si poradil jak Pavel Škopek proti Kynclovi, kterého porazil vůbec poprvé, a stejně tak i Fanda Herout s Wágnerem. Na remízu dal Pavel Jandejsek, když ve čtyřech setech přerušil svou sérii smolných proher a porazil Berana. Tennisline mohl jít i do vedení, ale Pavel ŠKOPEK bohužel okopíroval zápas s Wágnerem i proti Trajhanovi a 2:3 podlehl. Na vyrovnaný stav opět vrátil Fanda Herout proti Kynclovi.

Pavel Jandejsek i po skvělém prvním setu nestačil na Wágnera a přišel čas na největší překvapení večera a možná i roku. Aktuální jednička C-týmu v Regionálním přeboru, Marek Němec, využil špatné formy Berana a dokázal, že když bude v optimální formě, může porazit i hráče o tři soutěže výš ve formě žalostné. Po pětisetové bitvě dal domácím šanci na remízu, popř. i vítězství.

Touto šancí však pohrdnul Fanda Herout, který pasivním výkonem nestačil na dobře hrajícího Trajhana a následně i Pavel Jandejsek, který mohl porazi Kyncla, ale pátý set mu nevyšel. Utkání tak dovršil bod hostujícího Wágnera proti Marku Němcovi a domácí tak mohli litovat, že po překvapivých výkonech přišli o remízu.