PLAY OFF: Áčko naštěstí odvrátilo v Boleslavi debakl
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - AŠ Mladá Boleslav "B" 2:10
30.03.2012 17:00 venku
František Herout
   Áčko se po zisku čtyř bodů z poslední dvoukola překvapivě probojovalo do Play off se ziskem pouhých 37 bodů. Podařilo se tak splnit základní předsezónní cíl, ovšem s výrazně poškozenou maskou v podobě oslabení sestavy o Karla Šmidta. K úvodnímu semifinálovému utkání tak putovali naši hráči na půdu lídra z Mladé Boleslavi s touhou proměnit nemožné ve skutečné. K trojici Nevřela-Herout-Škopek se připojil Marek Němec, jelikož ve stejný čas na jiném místě bojoval i B-tým o více pravděpodobné udržení v KS1.

Áčku se plán na remízu hroutil již od začátku utkání. Vybraná dvojice Nevřela-Herout po vlastních chybách podlehla Posteltovi s Čeřovským a po prohře Škopka a Němce to bylo již 0:2. Aby toho nebylo málo, Dan Nevřela dorazil do Boleslavi s virózou a Pavel Škopek s bolestí ramene. Se Zručí to vypadalo zle. Dan Nevřela nepodával svůj optimální výkon a podlehl Tomáši Serbusovi. Následně František Herout prohrával již 0:2 a 8:10 s Petrem Čeřovským st., ale utkání zázračně otočil ve svůj prospěch 3:2. Zkorigovat výsledek mohl Pavel Škopek, ale nevyužil vedení nad Vladislavem Šťastným 9:5 ve třetím setu a následně i převahu v setu čtvrtém a prohrál 1:3. Po samozřejmosti ze strany druholigového Tomáše Postelta proti Marku Němcovi byl stav již 1:5.

Dan Nevřela následně nemohl stačit na Čeřovského, a tak na 2:6 alespoň snížil již rozehraný Fanda Herout proti Šťastnému. Velice pěkný zápas odehrál Pavel Škopek proti Posteltovi, kterého dovedl až do pátého setu, ve kterém však podlehl. Po prohře Němce se Serbusem, ve kterém Marek dokonce urval set, vzdal Dan Nevřela Šťastnému a Pavel Škopek prohrál se Serbusem. Duel mezi Fandou Heroutem a Posteltem se však musel dohrávat. Hezký stolní tenis dospěl k líbivosti domácích ochozů až do pátého setu, kde byl úspěšnějším boleslavský borec.

V úvodním utkání semifinále Play off se naplnily největší obavy Áčka, že nejen Boleslav nastoupila ve velice silné sestavě, ale samotný A-tým v dosti devastované. Odveta se hraje již za týden, tak má Tennisline rozhodně co napravovat a může už jen a jen překvapit.