Dne: 20.4.2013
Béčko v domácím prostředí jistotu záchrany nevybojovalo
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - Sokol Benešov 5:10
20.04.2013 10:00 doma
    V sobotu 20. dubna nastoupilo Béčko v domácím prostředí k druhému utkání souboje o udržení v KS 1. třídy proti Sokolu Benešov v domácím prostředí. Věru Škopkovou, která může hrát jen jedno utkání v každé sérii, protože je v družstvu na střídavý start, nahradil Marek Němec. I hosté udělali jednu změnu v sestavě proti prvnímu utkání. Místo Miroslava Zvolského nastoupil Jaroslav Dohnal.

Po čtyřhrách byl stav 1:1, když pro domácí získala bod dvojice Pavel Jandejsek, Lukáš Kučera. První dvě dvouhry přinesly vyrovnané souboje. Lukáš Kučera vedl s Petrem Betuštiakem 2:0 na sety, ale soupeř vývoj otočil a nakonec vyhrál 11:9 v pátém setu. Pavel Jandejsek v pátém setu prohrával s Miroslavem Váňou 8:10, ale stav srovnal a nakonec vyhrál 13:11. To byl však v utkání naposledy vyrovnaný stav. Marek Němec následně neuspěl proti Miroslavu Zrckovi a překvapivě nestačil i Libor Budjač na Jaroslava Dohnala, se kterým prohrál 2:3. Stejným poměrem prohrál i Pavel Jandejsek s Petrem Betuštiakem, kdy se mu dařilo jen v sudých setech. Marek Němec s Miroslavem Váňou překvapil jen v prvním setu a další tři patřily jednoznačně soupeři. Následovala další smolná prohra 2:3 Libora Budjače tentokrát s Miroslavem Zrckem. Naději v souběžně hraném zápase pro domácí ještě vykřesal Lukáš Kučera, který porazil Jaroslava Dohnala. Po jasné prohře Marka Němce s Petrem Betuštiakem to však už bylo z pohledu domácích hrozivých 3:8. Jelikož Libor Budjač neprolomil svoji smůlu ani v zápase s Miroslavem Váňou a znovu prohrál 2:3, bylo v podstatě rozhodnuto. Lukáš Kučera a Pavel Jandejsek ještě korigovali na 5:9, ale Libor Budjač znovu neuspěl s Petrem Betuštiakem i přesto, že ze stavu 0:2 ještě dokázal srovnat. V pátém setu byl již lepší soupeř.

Rozhodující utkání tak čeká Béčko v neděli 21. dubna od 10:30 v Benešově.