Ani skvělý výkon Dana Nevřely porážce s ligovou Michlí nezabránil
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Michle Praha 4:6
16.09.2012 15:00 doma
Daniel Nevřela
   V sobotu vstoupil kompletní A-tým pohárovým kláním proti třetiligové Michli do nové sezóny 2012/13. Pražané utkání nepodcenili a přivezli svou nejlepší dvojici: Bucifal, Novotný; kteří se v 3.lize pyšní výrazně aktivní bilancí. K sobě přibrali novou posilu, Josefa Kubu z Braníku, který nastupoval i za Tatran Hostinné v 3.lize. Pro domácí Tennisline byl tento zápas křtem nového hracího prostoru ve Spolkovém domě, který se nestále uzpůsobuje k tomu, aby byly podmínky pro stolní tenis co nejideálnější. Do menší herny zavítalo opět několik diváků, kteří si i sem našli cestu.

Domácí však formou nezářili. Úvodní čtyřhra byla spíše oboustranným trápením, které došlo až do pátého setu. Herout s Nevřelou tempo zápasu a své optimum nenalezli a v koncovce Novotnému s Bucifalem podlehli. Soupeř šel hned do dvoubodového vedení, když Pavel Škopek zvádl uhrát proti zkušenému Aleši Bucifalovi jen pár balónků. Následoval obrat domácích, kteří díky zápasu Daniela Nevřely proti Petru Novotnému a Františka Herouta proti Josefu Kubovi nejprve vyrovnali a následně šli i do krátkého vedení. Na 3:2 totiž zvýšil Dan Nevřela v krásném zápase proti Bucifalovi, kdy soupeři utekl hned z 6 matchballů a v pátém setu vyhrát jednoznačně, 12:10.

SKC mohlo odskočit hned do tříbodového vedení. Fanda měl každý ze čtyř setů proti Novotnému téměř vyhraný, ovšem v koncovkách zklamal a v psychickém rozpoložení kapituloval. Stejně tak i střídající Karel Šmidt nezvládl koncovku pátého setu s Kubou a rázem to místo 5:2 bylo 3:4. Dan ještě srovnal proti Kubovi na 4:4, ovšem to bylo poslední, co domácí předvedli. Fanda opět předvedl slabé koncovky a podobně tak i Karlos, a tak se soupeř radoval z vítězství 6:4.

Úvodní utkání v novém prostředí a sezóně bylo pro většinu našich hráčů spíše trápením, ale doufejme, že si v průběhu dalších týdnů na hrací podmínky zvyknout lépe než-li jejich soupeři a promění je spíše ve svou výhodu. První příležitosti budou mít hned 6.10.2012 v 1.kole Divize proti TTC Říčanům "A".