Pohárový B-tým zvítězil v týneckém dramatu o pouhých 15 míčků!
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - Sokol Týnec n. L. 5:5 +15m
28.01.2013 18:30 venku
-
   Druhý výběr zručského pohárového týmu se zapojil do nového ročníku I. stupně Českého poháru, resp. Středočeského poháru. V tomto druhém kole zavítal na půdu nepříjemného soupeře z Týnce nad Labem, který staví ne silné dvojici Mošna-Moravec a zejména na nízkých teplotách a kluzké podlaze. Do Týnce vyrazila trojice Pavel Jandejsek, Lukáš Kučera, Marek Němec a utkání bylo poměrně otevřené.

Hosté vstoupili do utkání relativně dobře, když Kučera s Jandejskem ve třech setech přehráli tápajícího Mošnu s Moravcem. Týnec však nezůstal příliš pozadu. Navzdory očekávané prohře Marka Brunclíka s Lukášem Kučerou se rychle vrátil do hry. Trápící se Pavel Jandejsek totiž překvapivě hladce prohrál se Stanislavem Moravcem ve třech sadách a Petr Mošna potvrdil roli favorita proti Marku Němcovi. Stav 2:2

Veledůležitý krok pak udělal Marek Němec, když v "Markovském" souboji zahrál velice dobře a soupeře Brunclíka udolal ve třech setech. Za domácí však hned vyrovnal Moravec, který porazil po Pavlovi Jandejskovi i Lukáše Kučeru! Právě Pavel Jandejsek však svoje zaváhání napravil a v dalším ztěžejním zápase dokázal přemoci Mošnu. Hned následně po rychlém utkání podlehl Marek Němec Moravcovi a stav byl 4:4. Utkání mohlo dospět k remíze, počítání setů, či dokonce i k počítání setů, jestliže by poslední zápasy dopadly 1:1 a o jeden set příznivěji pro hostující celek.

Úkolem Pavla Jandejska bylo zvítězit nad Brunclíkem 3:0, ovšem hostující borec prohrál třetí set a tak si alespoň připsal vítězství 3:1. V té chvíli bylo jisté, že Lukáš Kučera musí proti Petru Mošnovi uhrát minimálně dva sety, aby se mohly počítat míčky, popřípadě zvítězit. Tato skutečnost se ukázala za jeho nepříznivém stavu 1:2. Lukáš se však dokázal vzkřísit a čtvrtý set dopadl suverénně v jeho prospěch. V posledním dění se oba aktéři tahali o každý míček, ovšem v koncovce byl úspěšnější právě domácí Mošna.

Při remíze 5:5 a 18:18 na sady muselo dojít na závěrečné sčítání balónků. U toho byli přítomní všichni aktéři utkání v čele se mnou a po několikarém přepočítání i domácím lídrem Mošnou jsme se dopočítali konečného výsledku ve prospěch zručského Rabbitu a to o pouhých 15 míčků. Ve třetím kole se Rabbit postaví proti překvapení z Velimi, která díky administrativní chybě favorizovaného Hradiště postoupila. Po případném vítězství pak může v semifinále poháru vyzvat náš A-tým, kterého jeho první utkání teprve čekají.