Tříčlenná Bělá ve Zruči příliš nevzdorovala a odjela s prohrou 2:10!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - TTC Bělá p.B. 10:2
07.12.2013 13:30 doma
Pavel Škopek
   Soupeř divizního Áčka z Bělé pod Bezdězem byl před začátkem sezóny považován za jednoho z favoritů soutěže a rivalů Zruče na postup. Bělá se v létě vzdala práva na 3.ligu, ve které skončila zhruba ve středu tabulky a její soupiska nepoznala jediné změny. Od začátku se běláci ovšem nescházejí, přestal hrát jak její opora Roland Balog, tak Michal Gargulák a TTC má problémy i v Divizi. Značně demotivovaný a pouze tříčlenný výběr zavítal v rámci desátého kola nejvyšší krajské skupiny do Zruče. Ta díky předešlému avizu o oslabení soupeře nechala odpočívat Daniela Nevřelu, kterého čekal náročný pracovní víkendový program a šanci dostal Lukáš Kučera. Ten se postavil vedle tradiční trojice základu a utkání předehrávané od 13:30 mohlo započít.

Ve čtyřhře dostala volno nejkrásnější čtyřhra Středočeského kraje František Herout s Pavlem Škopkem a na místo toho Petr Uher ukázala, že je univerzálním spoluhráčem pro každého a s již v pořadí čtvrtým kolegou, Lukášem Kučerou, dokázal vyhrát duel s Miroslavem Lapkou a Karlem Brožíkem 3:1. V úvodní dvouhře se jako již tradičně trápil nepříliš zarputilý Fanda Herout, když o vítězství s Brožíkem rozhodoval až v pátém setu. Lukáš Kučera dokázal se zkušeným Luďkem Kaňkou vyhrát první set, ovšem pak si favorit z Bělé utkání pohlídal a urval první bod ve prospěch hostů. Na 5:1 zvýšil Pavel Škopek s Miroslavem Lapkou a bylo již téměř rozhodnuto.

Domácím stačily dva body k jisté výhře v utkání. Ty obstarali hned úvodní dvouhry. Lukáš Kučera v souboji leváků porazil Brožíka, když vedl 2:0 a 9:5, set prohrál 9:11, ale ve čtvrtém se mu již vysoký náskok podařilo proměnit v jednoznačnou výhru 11:9... Pavel Škopek vedl s Kaňkou 1:0 a podobně jako Lukáš Kučera náhle prohrával 1:2. Soupeře však donutil k fyzické únavě, což mu v kombinaci s psychickou únavou Kaňky ze širšího kádru Bělé, který se neschází, pomohl k důležitému náskoku v koncovkách. A když hostující hráč za stavu 2:2 9:10 zkazil servis, bylo rozhodnuto. Přiblížit konec utkání mohl Petr Uher. První set s Lapkou napověděl o jednoznačném utkání v prospěch Petra. Středočeské naděje z Bělé však zabrala a na Petrovi Uherovi se projevila tréninková absence a překvapivě prohrál 1:3.

Další skreč ve prospěch domácích zvýšila průběžný stav na 8:2. Pavel Škopek v rychlém duelu naprosto přehrál Brožíka a rozhodnou mohl jeden z dvojice Petr Uher a František Herout. Petr Uher měl náskok v čase a překvapivě, s Kaňkou poprvé v životě, sahal po vítězství, když vedl 2:0 na sety. Hostující matador však snížil na 1:2. Fanda Herout však pohrdal druhým bodem a lehce laxním přístupem za stavu 2:0 přišel o vítězství, protože mezitím Petr Uher dokázal vyhrát čtvrtý set a uzavřít konečný stav na 10:2!

V neděli se ve Zruči představí nováček z Krchleb, na který vlétne již podruhé v sezóně plná sestava SKC. Tato skutečnost je lehkým paradoxem zejména s ohledem na to, že Krchleby aktuálně drží předposlední příčku v tabulce s pouze jednou výhrou.