Áčko v plné síle porazilo třetí Hořovice vysoko, 10:2!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Hořovice 10:2
09.11.2013 17:00 doma
Daniel Nevřela
   Po pěti kolech neporažený lídr divize ze Zruče přivítal na své půdě průběžně třetí celek tabulky, Sokol Hořovice. Ty dokázaly zvítězit v prvních třech utkání a dokonce i obral o body KST Rakovník. Hosté dorazili ve své nejsilnější sestavě, i když s lehce zraněným Lubošem Chládkem. Na celý zápas poprvé v této sezóně nastoupil v plné palbě i domácí A-tým a po úvodním focení se mohl těšit početné divácké kulise.

Zruč ukázala hned v úvodu sílu svých čtyřher, když větší problémy měl jen Fanda Herout s Pavlem Škopkem v prvním utkání s Janem Šmídem a Tomášem Jirouchem, když prohráli první set. Daniel Nevřela a Petr Uher svůj duel bezpečně zvládli. Velká dramata pak předvedli František Herout s Petrem Uherem. Fanda byl toto utkání značně z formy a se Šmídem musel bojovat jako lev. Soupeři ještě povolil obrat a setball na pátý set, ale v koncovce setu zvítězil 13:11 a 3:1. Vedle toho Petr s Jirouchem otáčel ze stavu 0:2 na 2:2. Hostující bojovník však hrál velice chytře a to mu také pomohlo v pátém setu získat utkání ve svůj prospěch. Na 5:1 následně zvýšil Pavel Škopek s Pavlem Korosem a Daniel Nevřela s Lubošem Chládkem.

Velké starosti si z vyhraného utkání udělal Petr Uher v souboji se Šmídem. Vedl již 1:0 a 9:3, ovšem tento set i přes své zkušenosti ztratil a při vedení 2:1 se obával o výsledek až v samotné koncovce čtvrtého setu, kterou se štěstím získal pro Zruč! Daleko jistěji si vedla opět dvojice Škopek-Nevřela. Pavel si blokem přidržel Jiroucha na stole a přechodem prostřelil jeho vysokou hradbu, čímž zvítězil 3:0. V koncovkách pak stejným poměrem zvítězil i Dan s Korosem. Velkou bídou pro oko diváky se stalo utkání mezi Fandou Heroutem a Chládkem. Oba hráči nebyli ve svých kůžích a spíš než hru předváděli styl nadávání. V tom i ve hře byl nakonec úspěšnějším Fanda. Stav 9:1

Desátý bod mohl přidat Pavel Škopek, ovšem po špatném úvodu prohrával se Šmídem již 0:2. Do dalších setu hru zklidnil, zpřesnil a jednoznačně vyrovnal na 2:2. V pátém setu však neudržel nervy na uzdě a po zběsilém útočení podlehl 8:11. Jeho zaváhání nakonec využil pro svou slávu Dan Nevřela, který již potřetí v jednom dni zvítězil 3:0, tentokrát s Jirouchem a přidal vítězný bod.

Konečný stav 10:2 pro nás znamená šestou výhru v řadě. Vysoký výsledek sice neodpovídá vyrovnané hře na stolech, ale plná sestava ukázala svou sílu, a tak se můžeme těšit z pokračující neporazitelnosti. Tentokrát se vysokým standardem blýsknul zejména Dan Nevřela spolu s Pavlem Škopkem. Petr Uher se navzdory svým problémům s loktem výborně drží a bojuje o každý míč. V neděli čekáme poslední Rožmitál, který nás v uplynulých sezónách již dokázal zaskočit, a proto nic nepodceníme a udržíme si svůj divizní trůn!

2,5:0 Profil