Dne: 27.10.2013
Oslabené Kladno ve Zruči dlouho vzdorovalo, ale Tennisline má pátou výhru v řadě!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - TTC Kladno "C" 10:6
27.10.2013 10:00 doma
František Herout
   Téměř vyprodaná herna Spolkového domu byla při nedělním dopoledne natěšená provést domácí stolní tenisty na cestě za pátým vítězstvím v řadě. Pomoc mu k tomuto cíli měl i Petr Uher, který zatím šetří bolavý loket. V sestavě na druhou stranu chyběl Daniel Nevřela a to kvůli pracovním povinnostem. Ani nováček z Kladna nepřijel v plné polní, když se v jeho řadách objevil i Miroslav Vospálek, co by hrát KS2. Kladenským zároveň chyběli téměř tři hráči základu, kteří jsou ovšem na podobné herní úrovni jako Lukáš Prágr nebo mladá naděje, Filip Strejc.

Zruč vstoupila do utkání báječně. František Herout s Pavlem Škopkem splnili povinnost vítězstvím nad Prágrem a Vospálkem, ale větší boj museli svádět Petr Uher s Lukášem Blehou proti Petru Novákovi a Filipu Strejcovi. Domácí dvojice vedla již 2:0, ovšem po dvou nešťastných koncovkách dovolila Kladnu srovnat na 2:2. V pátém setu naštěstí sehrané duo popadlo začátek z plných sil a zvítězilo 11:4.

V prvním kole poměrně lehce přejel Petr Uher Prágra 3:0, ovšem větší problémy měl Fanda Herout s levorukým Strejcem. Za stavu 1:1 dokázal otočit koncovku ve svůj prospěch a dobře zvoleným oddechovým časem za stavu 2:1 2:5 otočil vývoj sady a vyhrál. Time out pomohl i Lukáši Blehovi, který byl za stavu 1:2 8:9 s Novákem již na kolenou, ale takticky dobře zvolená prasátko na hranu zafungovalo. Pátý set se Lukášovi ovšem nevydařil a povolil Kladnu první bod. Na 5:1 pro domácí ale vzápětí zvýšil Pavel Škopek s Vospálkem.

Domácím zatrnulo v další sérii dvouher. Utkání zkušeného Petra Uhera s patnáctiletým Strejcem vypadalo po prvním setu jednoznačně. Petr ale nejspíš lehce povolil a pak se kladenská naděje rozehrála jako z partesu, kdy v koncovce pátého setu urvala bod! Opačný průběh měl duel Pavla Škopka s Novákem. Škopino otáčel z 0:1 na 2:1, ovšem vysoce prohraný set s ním nervově zacloumal a v pátém setu chyběla jistota. Kontaktní bod na 4:5 pak přidal Prágr v soubojí Lukášů proti Blehovi a když Fanda Herout prohrál první set s Vospálkem, nevypadalo to dobře. Fanda naštěstí ospalý přístup změnil a soupeři již nedal nejmenší šanci. Stav 6:4

Nabuzený Strejc následně porazil i Lukáše Blehu a snížil na 5:6, kdy Lukáš již musel odjet na utkání B-týmu do Kolína, takže jeho poslední zápas by byl kontumací. To znamenalo pro Kladno potenciální stav 6:6. Škopino naštěstí výhrou nad sebe samým a Prágrem posunul na 7:5 a v jeho stopách šel i Fanda Herout s Novákem a Petr Uher s Vospálkem, stav 9:5.

Domácím měli zužené možnosti na závěr zápasu kvůli případné kontumaci posledního zápasu. Úvodní šancí nakonec pohrdnul Pavel Škopek, který se vyloženě trápil s nejistotou způsobenou lehkým nervovým rozpoložením, a prohrál se Strejcem 1:3. Fanouškům lehce zatrnulo, když Fanda Herout dovolil zkomplikovat zápas Lukáši Prágrovi. Po jednoznačném první setu totiž prohrál další dvě koncovky, ale na otočce získal klid a přesnost, které ho dovedly ke konečnému vítězství 3:2 bez větších komplikací a nervů. Stav 10:6

Tennisline se štěstím zvládl po sobotním duelu s Příbramí i nedělní bitvu s oslabeným Kladnem. Základem úspěchu se staly zejména zručské čtyřhry a víkendová neporazitelnost Fandy Herouta, který jako vedoucí týmu může být s prozatím plným bodovým ziskem na začátku sezóny velmi spokojen. Zruč se minimálně na dva týdny usídlí na vrcholu tabulky Divize, což nám vhání klid do žil. Další utkání se odehrají za čtrnáct dní na domácí půdě proti Rožmitálu pod Třemšínem a s dosud výtečně hrajícími Hořovicemi!

4,5:0 Profil