Tennisline si v úvodním domácím klání poradil s Příbramí!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Příbram 10:3
26.10.2013 10:00 doma
Nevřela Daniel
   Po třech kolech se domácí publikum konečně dočkalo první utkání na vlastních stolech. Áčko po raketovém vstupu do soutěže po výhrách v Sadské (10:3), Rakovníku (10:4) a Hudlicích (10:2) přivítalo Sokol Příbram. Hosté v úvodu sezóny dokázali získat jen tři body za vítězství v Kladně a pro tentokrát nechali doma svého zatím nejúspěšnějšího hráče, Petra Kotrbatého. V řadách Tennislinu se podobně pro zranění neobjevil Petr Uher, který v konzultaci s vedoucím mužstva, Fandou Heroutem, upřednostnil nedělní utkání s Kladnem.

Daniel Nevřela a Lukáš Bleha dorazili do herny prakticky na čas, ať už kvůli pracovním povinnostem anebo těm herním v Sadské za B-tým, který zvítězil 12:6. Hned si spolu střihli čtyřhru, ve které nestačili na Martina Vrátného s Markem Havelkou. Kontakt naštěstí udržela favorizovanější dvojice František Herout a Pavel Škopek, kteří přehráli Horsta Bauera s Antonínem Jarošem.

V první kole pak mohli domácí jít do trháku. Fanda Herout ve třech setech vyzrál na Jaroše a Lukáš Bleha vedl 2:1 na sety s Bauerem. Pátý set se Lukášovi dařil, když vedl 8:5, následně 10:7, ovšem zaplatil tvrdou nováčkovskou daň, která se nepromíjí a prohrál 10:12. Jeho kolegové pak shodně 3:0 své duely vyhráli, a sice Dan Nevřela s Havelkou a Pavel Škopek s Vrátným. Stav 4:2

Lukáš podával i nadále velmi slušný výkon, ale na zkušenějšího Jaroše, který ještě před několika lety patřil k elitním mládežníkům Středočeského kraje, to nestačilo. Naopak Dan Nevřela si vylepšil reputaci dalším třísetovým koncertem s Bauerem. O větším úniku domácích tak rozhodovalo pětisetové klání Škopina s Havelkou. Domácí borec měl s vychytralou hrou příbramského matadora poměrně velké problémy, ale když dokázal do pátého setu vstoupit s pořádnou noblesou, poslal Zruč do vedení 6:3. Sedmý bod pak s jistotou přidal Fanda Herout s chybujícím Vrátným.

Zruč chtěla utkání dohrát pokračujícími zápasy a postupně se ji to i dařilo, když Dan Nevřela zvítězil s Jarošem 3:0 a i přes vlažný první set se totéž podařilo Fandovi Heroutovi s Havelkou. Další pohlednou bitvu tak pro diváky svedl opět Škopino, který se s Baurem propracoval opakovaně do pátého setu, ve kterém byl nakonec úspěšnějším a přidal vítězný, desátý bod.

SKC i ve svém čtvrtém zápase udrželo svou neporazitelnost a průměrný výsledek 10:3 ve svůj prospěch. V nedělním programu bude mít o to těžší pozici, že se bude muset obejít bez Dana Nevřely a doufat v odolnost loktu Petra Uhera. Soupeř z Kladna si před čtrnácti dny pochutnal nad rezervou Hudlic a jako nováček je po bodech určitě lačný.

3,5:0 Profil