Zručáci v sobotním utkání přehráli Rakovník 10:4!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - KST Rakovník 10:4
12.10.2013 17:00 venku
Pavel Škopek
   Druhé kolo Divize nabídlo pikantní střetnutí vítěze nejvyšší soutěže roku 2012 a loňského účastníka 3.ligy, KST Rakovník, a dalšího favorita na postup, SKC Zruče nad Sázavou. Oba celky svá první utkání v sezóně zvládly, a tak se hrálo ve své podstatě o rozdíl šesti bodů v horní polovině tabulky. Domácím vedle Jaroslava Tvrze chyběl i zraněný Milan Mikeš, zatímco v sestavě Tennislinu nahradil pracujícího Daniela Nevřelu uzdravený František Herout a Lukáše Kučeru jeho jmenovec Bleha.

Tennisline hned v úvodu ukázal svou silnou stránku, čtyřhry. Obě dvojice s trochou štěstí pokořily své soupeře a vítězství slavil jak Fanda Herout s Pavlem Škopkem, tak Lukáš Bleha s Petrem Uherem, a to 3:0! V první sérii se skvěle představil zejména Petr Uher, který nedal šanci Vladimíru Štepkovi a podobně si vedl i Pavel Škopek s Martinem Kettnerem. Větší trable prožíval Fanda Herout, jehož soupeřem byl Jiří Lédl a on samotný. Domácí "travař" mohl jít do vedení 2:0, ovšem jeho setbally Fanda naštěstí odvrátil a nakonec si došel pro vítězství 3:1. Když pak Lukáš Bleha marně hledal recept na výborného Petra Pisára, byl stav 5:1 pro Zruč!

V tu chvíli bylo důležité neusnout na vavřínech a na vysoké vedení navázat. To se podařilo jak Petru Uherovi proti Kettnerovi, tak Pavlu Škopkovi. Ten skvělým výkonem poslal k ledu právě Pisára, kdy mu výrazně přálo štěstíčko, ale výsledek 3:0 nebyl žádnou náhodou. Vedle těchto jistých výkonů opět zaspal Fanda Herout, který se tentokrát musel vyhrabat ze stavu 0:1 a 1:6 se Štepkou a zvítězil 3:1. Následně si zkušený Lédl poradil s Lukášem Blehou a přidal tak druhý bod pro domácí. Stav 8:2

Poslední sérii tradičně zdramatizoval Fanda Herout s Kettnerem, když prohrával 0:2. Rakovnickým borec se rozehrál, přálo mu štěstí a navzdory tomu byly modlitby Fandy vyslyšeny, když zejména ve čtvrtém setu po odvrácení mathballů rozhodl o svém vítězství. Když pak Petr Uher marně i když dobře bojoval proti Pisárovi, desátý bod nepřidal. To se nepovedlo ani Pavlu Škopkovi, kterého může mrzet zejména koncovka čtvrtého setu, která definitivně utnula jeho naděje na vítězství. Oči diváků se tak upřeli na vyrovnaný duel mezi Lukášem Blehou a Štepkou. První set napověděl, že utkání bude záležitostí favorizovaného Štepky. Lukáš následně vstal z mrtvých a skvělou hrou si i s trochou štěstí dokráčel pro svůj první divizní skalp, který znamenal i desátý bod Zruče, což nebude zadarmo! Konečný stav 10:4

SKC tak dokázalo trochu k překvapení vedoucího mužstva, Františka Herouta, urvat velice cenné vítězství nad svým rivalem a celá výprava se tak mohla uvolnit a užít si sobotní nocleh v tenisovém centru CAFEX Rakovník, kde je přivítal předseda klubu, Leoš Fiala. V rámci kulturní akce pro dětské domovy došlo i na pěvecké vystoupení Fandy Herouta a následném skupinovém tanečku i s Lukášem Blehou (VIZ PŘÍLOHA ČLÁNKU NÍŽE)! Na video se můžete těšit v podání kameramana, Pavla Škopka. :)

3,5:0 Profil