Áčko v Sadské nezaváhalo a povolilo domácím pouhé tři body.
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Sadská 10:3
29.09.2013 10:00 venku
Daniel Nevřela
   První celek zručského oddílu stolního tenisu již zahájil sezónu utkáními Českého poháru, ve kterých získal vedle úspěchů i zápasové tempo. To hráči chtěli zužitkovat i v prvním kole středočeské divize, ve kterém vycestovali do Sadské. V souboji dvou na jaře poražených semifinalistů se objevilo několik změn. V domácí sestavě nahradil přestoupivšího Miroslava Trajhana příchozí Petr Martin z Klučova a v rámci žebříčkového přeřazení se na základu objevil i Ivo Švarc. Hosté ze Zruče přijeli v nejsilnějším možném složení bez Františka Herouta, který se opět ujal roli vedoucího.

Čtyřhry vyšly Tennislinu skvěle. Dvojice Uher-Nevřela nedala šanci Jiřímu Kynclovi s Petrem Martinem. Větší boj pak o vítězství svedla mladší generace čtyřhry Škopek-Kučera, když zvítězili nad Jaroslavem Wágnerem a Ivo Švarcem 3:1. První kolo bylo napínavější, než by kdokoli čekal. Daniel Nevřela svůj výpadek ve druhém setu proti Wágnerovi rychle napravil a soupeři již nedal příliš šancí. Velké trápení na druhou stranu zažil Petr Uher proti Ivo Švarcovi a Pavel Škopek s Petrem Martinem. Přesně a nepředvídatelně spinující Švarc se rychle ujal vedení 2:0, ovšem zručský Uher nasadil k obratu. Když už to v pátém setu vypadalo, že si dojde pro celkové vítězství, přišel další obrat a v koncovce tak hráč Sadské získal první bod. Podobné drama přinesl i druhý jmenovaný zápas, ve kterém Pavel Škopek svému soupeři v pátém setu nedal šanci a zvítězil. Totéž se následně nepovedlo nepříliš trénujícímu Lukáši Kučerovi s Kynclem. Stav 4:2

Další série dvouher ukázala na hostům vyhovující kombinaci dvojic. Dan Nevřela, Petr Uher i Pavel Škopek vyhráli své zápasy poměrně jednoznačně 3:0 s Švarcem, Martinem, resp. Kynclem. Skvrnou na bílé košili se tak stal pouze zápas mezi Wágnerem a Kučerou. Oba hráči provedli příliš chyb, ovšem Lukáš byl tím, jehož minely ovládly pátý set a povolil domácím snížit na 7:3.

Třetí kolo již patřilo favoritovi ze Zruče. Dan Nevřela přehrál Martina a Petr Uher bezvadně pochytal topspiny Kyncla. Desátý bod během Petrovi obranářské přehlídky přidal Pavel Škopek vítězstvím s Wágnerem, což pro Tennisline znamenalo první vítězství v sezóně.

Za čtrnáct dní čeká na A-tým daleko větší oříšek v podobě dvojutkání s exligovým Rakovníkem a Hudlicemi. V sestavě by se již možná mohl objevit i František Herout, který se spolu se svými spoluhráči bude snažit přivést do Zruče alespoň tři body.