Béčko těsně vyhrálo na stolech posledního
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - Uhl.Janovice 10:8
24.11.2013 10:00 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
-
    Na nedělní utkání do Uhlířských Janovic měla původně odjíždět značně oslabená sestava. Kromě nemocných či zraněných Pavla Jandejska, Lukáše Kučery a Marka Němce měl s posledním celkem tabulky chybět i Lukáš Bleha, který měl cestovat s Áčkem. Vzhledem k onemocnění Franty Herouta, ale Áčko jelo svoje utkání do Roztok pouze odehrát a tak s nimi odcestoval Zdeněk Jandejsek a v Uhlířských Janovicích se představila stejná sestava jako v sobotu v Říčanech. To, že mělo v neděli přijít arktické počasí jsme slyšeli ve zprávách, ale že přišlo i do Janovické sokolovny, jsme se dozvěděli až na místě. V sokolovně se prý v týdnu měnila okna a z toho důvodu byl odpojen kotel.

Do čtyřher nastoupily stejné dvojice jako v sobotu (Libor Budjač, Václav Herout a Lukáš Bleha, Věra Škopková) a věřili jsme, že budou minimálně stejně úspěšné. Bohužel to se nestalo a domácí vedli po čtyřhrách 2:0. Vyšší herní kvalitu tak museli hráči Béčka dokázat ve dvouhrách. Lukáš Bleha si poradil s Petrem Švarcem poměrně bez problémů. Podstatně více se trápil Libor Budjač s jeho synem Ondřejem. Ondra vedl v pátém setu 9:6, když Liborův úder škrtl síťku a padal za stůl. Jen Ondra si všiml, že míček škrtl zadní hranu stolu a přiznal to. Další bod získal a měl tři mečboly. Libor však prokázal svoje zkušenosti a pěti míčky v řadě stav otočil. Na druhém stole se trápila Věra Škopková s materiálem Martina Čtveráčka. Nedokázala na něj najít účinnou zbraň a prohrála 1:3. Ani Václav Herout se nepotkal s formou proti Josefu Čížovi a domácí znovu vedli o dva body. Vyrovnání přišlo v další sérii Lukáš porazil Ondru Švarce, Libor si pohrál s Martinem Čtveráčkem a Věra v pěti setech porazila Josefa Číže. Souběžně hrál pětisetový zápas i Vašek Herout s Petrem Švarcem, ale bohužel neuspěl. Už to vypadalo na obrat, ale ten ještě odložil Lukáš, když si neporadil s Martinem Čtveráčkem. Naštěstí Libor i Věra své zápasy zvládli a udrželi vyrovnaný stav. Vašek nebyl ani napotřetí úspěšný a tak tu byl stejně jako den před tím v Říčanech stav 7:7.

Stejně jako v Říčanech dostali Béčko do vedení 9:7 Lukáš a Libor. I když Lukáš se s Pepou Čížem hodně trápil a svou hru začal předvádět až za stavu 1:4 v pátém setu, kdy už soupeři nedovolil uhrát jediný míček. Vítězný bod tedy musel přidat někdo z dvojice Věra Škopková, Václav Herout. Věra začala svůj zápas dříve a vyhrála první set. Bohužel v dalších setech už byl lepší Ondra Švarc. Vašek prohrál první set celkem hladce, ale poté začal hrát chytře proti materiálu a soupeř začal více kazit. Vyhrál další dva sety a ve čtvrtém měl vše skvěle rozehrané. Vedl 8:3, když své utkání dohrála Věra. Najednou Vašek znervózněl a nechal soupeře otočit na 9:8. Set se poté rozhodoval v koncovce, ve které měl Vašek více štěstí a získal vítězný bod.

Nakonec tak Béčko vyhrálo "s odřenýma ušima" nad posledním celkem tabulky, který ještě nezískal ani bod. Po devíti kolech je tak na druhém místě o bod za vedoucí Sadskou "C", kterou jako jediné letos porazilo.