Oslabenému Béčku daroval Kolín "C" výhru
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - FK Kolín "C" 11:7
27.10.2013 13:00 venku
Lukáš Kučera
    K pátému utkání sezóny zajíždělo Béčko do Kolína, kde se utkalo s místním C-týmem. Poslední vzájemné utkání těchto družstev bylo hodně vyhrocené. Šlo o druhé utkání semifinále Play Off KS 2D v sezóně 2011/2012. Béčko zde uhrálo potřebnou remízu po skvělém výkonu Lukáše Kučery a po zvládnutém finále slavilo postup do KS 1. Tam se ale neudrželo a po roce se vrátilo o soutěž níž. Ze sestav však na obou stranách zůstalo jen po jednom hráči. V domácím družstvu to byl Karel Šembera a za hosty právě Lukáš Kučera. Béčku chyběli z různých důvodů tři hráči základu Pavel Jandejsek, Libor Budjač a Věra Škopková. Trojici Lukáš Kučera, Lukáš Bleha, Marek Němec tak doplnil Zdeněk Jandejsek. V domácím družstvu doplnili Karla Šemberu zkušení hráči Martin Holman a Pavel Brant a velká domácí naděje Matěj Záboj (ročník narození 2002). Domácí však mohli do utkání v průběhu poslat i Davida Šemberu, který hrál souběžně za B družstvo, a na případné střídání byl připraven i další domácí mladík Jiří Křeček.

V úvodních čtyřhrách si obě družstva body podle očekávání rozdělila. V prvních dvouhrách si Lukáš Bleha neporadil s Karlem Šemberou a Lukáš Kučera v pohodě přehrál Matěj Záboje. Poté Marek Němec porazil Pavla Branta 3:0 a nikdo ještě netušil, jak to pro vývoj utkání bude klíčová výhra. Domácí hráč se poté začal dohadovat se spoluhráči zřejmě ohledně domácí sestavy a stejná situace se opakovala i po jeho druhé prohře s Lukášem Kučerou. Kdy to vyvrcholilo jeho odchodem z herny.

Předtím ještě Zdeněk Jandejsek nestačil na Martina Holmana a Lukáš Bleha si poradil s Matějem Zábojem. Béčko vedlo v tu chvíli 5:3, ale Marek Němec nestačil na Martina Holmana a souběžně hrál Zdeněk Jandejsek s Karlem Šemberou. Na druhý stůl měl proti Lukáši Blehovi nastoupit Pavel Brant, který už nebyl v herně a domácí si dávali na čas s rozhodnutím, jak tuto situaci vyřeší. Domácí B-tým, i přestože jasně vedl s oslabeným Brandýsem n.L. "B", nepustil k utkání Céčka Davida Šemberu a tak Pavla Branta vystřídal Jiří Křeček. Ten neměl proti Lukáši Blehovi šanci. V tuto chvíli vedlo Béčko 6:5, ale rozhodně nemělo ještě vítězství v kapse. První krok k němu udělal Lukáš Kučera, když porazil Martina Holmana 3:0 i když v prvním a druhém setu se rozhodovalo až v koncovce.

Poté co Marek Němec nestačil na Karla Šemberu, přišly na řadu klíčové zápasy. Zdeněk Jandejsek s Matějem Zábojem prohrál první set, ale poté si uvědomil, že proti soupeři, který sotva vidí na stůl, je potřeba hrát hlavně chytře a další tři sety získal. Lukáš Bleha vyhrál s Martinem Holmanem první dva sety, další dva sety však získal domácí hráč a v pátém setu se rozhodovalo až za stavu 9:9, kdy byl úspěšnější Lukáš. Druhý Lukáš s Karlem Šemberou prohrával 0:2 na sety, třetí set získal a ve čtvrtém se domácí hráč propracoval k mečbolům. V koncovce se už radoval z výhry, ale míček škrtl zadní hranu stolu. V rozhodujícím setu už byl Lukáš jasně lepší a získal vítězný bod. Vše jistil ještě Marek Němec v zápase s Matějem Zábojem. V poslední zápase nestačil Zdeněk Jandejsek na Jiřího Křečka a skóre se uzavřelo na stavu 11:7.

Po výhře v Kolíně se Béčko díky ztrátě příštího soupeře Sokola Týnec n.L. dostalo do čela tabulky, které tedy bude za čtrnáct dní v domácím prostředí hájit.