První utkání druhé poloviny Béčko zvládlo úspěšně
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - Kostelec n.Č.l. 12:6
11.1.2014 17:00 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
-
    K prvnímu utkání druhé poloviny soutěže zajíždělo Béčko do Kostelce n.Č.l. Domácí tým ačkoliv má poměrně kvalitní sestavu se v tabulce nachází až na 10. místě. První utkání vyhrálo Béčko v domácím prostředí těsně 10:8 a čekal se tedy vyrovnaný souboj i tentokrát. Na obou stranách stály stejné sestavy jako v prvním utkání. Béčku chyběli Lukáš Kučera, který dal přednost jinému sportovnímu vyžití, a stále zraněný Pavel Jandejsek.

Ve čtyřhrách na sebe narazily také stejné dvojice jako ve Zruči. Výsledky však byly opačné. Tentokrát Libor Budjač a Marek Němec nestačili na Petra Pokorného s Milanem Čihákem a dvojice Lukáš Bleha, Věra Škopková porazila Jaroslava Pokorného s Romanem Burdou. Do dvouher vstoupili Libor Budjač i Lukáš Bleha velmi dobře a své soupeře přehrávali. Libor s Romanem Burdou set neztratil, ale Lukáš nechal Petra Pokorného srovnat z 2:0 na 2:2. Naštěstí pátý set zvládl a přidal třetí bod pro Béčko. Věra Škopková proti domácí jedničce Milanu Čihákovi moc šancí neměla a tak vedení pro hosty udržel mírně překvapivě Marek Němec, který si poradil s nepříjemnou hrou Jaroslava Pokorného.

Ve druhé sérii přehrál Libor bez problémů Petra Pokorného. Lukáš dokázal na Milana Čiháka najít účinnou zbraň jen ve druhém setu a prohrál 1:3. Věra nestačila na Jaroslava Pokorného a Marek znovu udržel Béčko ve vedení, když přehrál Romana Burdu. Následně si Libor vybral slabší chvilku a prohrál s dobře chytajícím Milanem Čihákem 1:3. Lukáš porazil bez ztráty setu Jaroslava Pokorného a za stavu 7:5 ve prospěch Béčka přišly klíčové zápasy. Věra rozehrála zápas s Romanem Burdou dobře, vedla 2:0, ale domácí hráč srovnal na 2:2 a v rozhodujícím setu vedl již 9:5. Věra se ale nevzdala a vývoj otočila a v koncovce nakonec proměnila svůj třetí mečbol. Tato výhra měla vliv i na průběh souběžně hraného zápasu. Petr Pokorný s Markem Němcem rozhodně nehrál s nejvyšším nasazením a to se mu v pátém setu stalo osudným. Marek vyhrál pátý set 11:9 a přidal tím devátý bod.

Desátý bod se očekával od Libora Budjače v zápase s Jaroslavem Pokorným. Libor se ale překvapivě trápil. První set prohrál a ve druhém prohrával 0:4. Pak ale stačila dvě slova od vedoucího družstva Václava Herouta ("přes forhend") a Libor už nedal soupeři šanci. Vyhrál 3:1 a bylo rozhodnuto. Lukáš Bleha ještě vítězně dohrál svůj zápas s Romanem Burdou a pak už se nehrálo. Petr Pokorný vzdal Věře Škopkové a Marek Němec Milanu Čihákovi, což znamenalo konečné skóre 12:6.

Béčko si tak upevnilo své druhé místo. Třetí Nymburk prohrál už přes sezónou v předehrávce s vlastní Béčkem a čtvrté Přezletice nestačily na Čáslav, do jejíž sestavy se vrátil po zranění Jan Lövl. Právě Čáslav a Přezletice budou dalšími soupeři Béčka poslední lednový víkend.