SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - Lokomotiva Nymburk "A" 8:10
23.3.2014 10:00 doma
Odkaz:
Hráč zápasu:
-
    V posledním utkání už Béčko nemohlo na svém konečném druhém místě v základní části změnit, ale jeho soupeř Lokomotiva Nymburk "A" hrál o to, aby nespadl na 8. místo a tedy nemusel hrát Play out. Bohužel svým přístupem, kdy vypustil sobotní přímý souboj o jistotu udržení s Kostelcem n.Č.l., nás dostal do pozice, že buď musíme vyhrát a nebo nám nikdo neuvěří, že to s námi neměli domluvené. Asi trochu počítali s tím, že utkání vypustíme a byli dost překvapeni, když jsme proti nim bojovali. Jeden z hráčů hostí dokonce v průběhu utkání poznamenal: "O nic vám nejde a bojujete jak Mistři světa".

Ve čtyřhrách zvládla již svou třetí koncovku pátého setu v řadě dvojice Libor Budjač, Václav Herout. Bohužel Marek Němec a Lukáš Bleha neuspěli proti favorizované dvojici Piroutek, Kyncl. Dvouhry začaly lépe pro hosty. Lukáš Bleha nezopakoval výhru s Květoslavem Piroutkem z Nymburka a Václav Herout nestačil na Miloslava Kyncla. Poté ale Marek Němec bez problémů přehrál Josefa Třešňáka a Libor Budjač odvrátil v pátém setu mečboly Jiřímu Šimkovi a svůj první proměnil. Václav Herout neměl proti Květoslavu Piroutkovi moc šancí, ale Marek Němec pokračoval v dobrém výkonu a přehrál Miloslava Kyncla. Libor Budjač zvládl zápas s Josefem Třešňákem a Lukáš Bleha s Jiřím Šimkem a Béčko vedlo 6:4. Na Květoslava Piroutka nevyzrál ani v souboji leváků Marek Němec, ale Libor Budjač udržel vedení výhrou nad Miloslavem Kynclem. Následovaly klíčové zápasy celého utkání. Lukáš Bleha vedl s Josefem Třešňákem 2:1 a ve čtvrtém setu byl blízko k ukončení zápasu. Bohužel konec setu ani pátý set nezvládl a prohrál. A jelikož si Václav Herout nedokázal poradit s nepříjemnou hrou Jiřího Šimka, bylo před poslední sérií dvouher vyrovnáno. Nymburku stačila i remíza, ale Béčko věřilo, že pokud Lukáš Bleha odčiní svůj výpadek, tak by se ještě mohlo vítězství povést. Zejména, když Libor Budjač i přes bídný první set porazil Květoslava Piroutka 3:1. Bohužel Lukášovi evidentně došly síly a s Miloslavem Kynclem neuhrál ani set. Václav Herout s Josef Třešňákem nepřekvapil a tak Mára Němec hrál poslední zápas s Jiřím Šimkem o remízu, která už nic neřešila. Mára vedl 2:0 a měl za stavu 11:10 mečbol. Neproměnil ho a nakonec celý zápas prohrál.

Omlouváme se hráčům Kostelce, že jsme jim nepomohli, a přejeme jim, aby své kvality potvrdili v Play Out, protože jejich kádr do KS 2. třídy určitě patří. Béčko nyní čeká hned další víkend semifinále Play Off proti Sokol Přezletice, se kterým v základní části odehrálo dvě vyrovnaná utkání. Ve Zruči n.S. skončilo utkání remízou a v Přezleticích Béčko vyhrálo těsně 10:8. První utkání bude hrát Béčko v sobotu od 17:00 v domácím prostředí.