I přes špatný začátek zvládlo Béčko utkání s předposledním
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - Sokol Poděbrady 12:6
23.2.2014 10:00 venku
-
    Na nedělní utkání Béčka měla do Poděbrad odjet čtveřice Lukáš Kučera, Libor Budjač, Věra Škopková a Marek Němec. Lukáš Kučera se však na poslední chvíli z pracovních důvodů omluvil a tak musel zaskočit Václav Herout, pro kterého to bylo již čtvrté utkání o víkendu. Domácí mladíci nastoupili asi s tím nejsilnějším, co mají momentálně k dispozici a k tomu posilněni sobotní remízou s Kostelcem n.Č.l.

Úvod utkání byl pro Béčko hodně špatný. Ve čtyřhrách uhrálo jen jeden set a i úvodní dvouhry nějaký zásadní zvrat nenaznačovaly. Libor Budjač se celkem trápil s Martinem Doležalem, ale i přesto vyhrál. Současně Věra Škopková nestačila na Jana Votíka. Poté Marek Němec nepokračoval v nevýrazném výkonu ze soboty a porazil Jaroslava Bartoše. To se ovšem nedalo říct o Václavu Heroutovi. Ten se Michaelou Bečvářovou trápil hlavně sám se sebou a prohrál 0:3. Domácí vedli 4:2 a Libor Budjač se znovu trápil. Tentokrát s Janem Votíkem a nevypadalo to s Béčkem vůbec dobře. Naštěstí Libor pátý set zvládl a současně Věra Škopková porazila Jaroslava Bartoše. Do vedení dostal Béčko Marek Němec výhrou na Michaelou Bečvářovou. Následně se do lepší herní pohody dostal i Václav Herout a porazil 3:1 Martina Doležala. Stav 6:4 už vypadal podstatně lépe a hosté v dobré hře pokračovali. Libor si poradil s Jaroslavem Bartošem, Věra v dívčím souboji s Michaelou Bečvářovou a Marek s Martinem Doležalem. Za stavu 9:4 hrál Václav Herout s domácí jedničkou Janem Votíkem vyrovnanou partii a Libor Budjač nastoupil proti Michaele Bečvářové a čekalo se, že přidá desátý bod. Ovšem Libor asi chtěl nechat Vaška vyniknout a s Michaelou prohrával 0:2 na sety. Vašek dostal zápas s Janem Votíkem do pátého setu hlavně díky chybám domácího hráče v koncovkách druhého a čtvrtého setu. V pátém setu ale měl od začátku mírný náskok, který udržel až dokonce, a získal vítězný bod. Chvilku na to přidal jedenáctý bod Libor, který zápas s domácí dívkou otočil a vyhrál 3:2. Věra Škopková poté ještě přidala dvanáctý bod výhrou nad Martinem Doležalem a Marek Němec a Václav Herout už své poslední zápasy vzdali, což znamenalo konečný výsledek 12:6.

Po osmnáctém kole je tak Béčko na 2. místě tabulky se ztrátou devíti bodů na vedoucí Sadskou "C" a náskokem šesti bodů na třetí Říčany "B". Na páté Přezletice a šestý Nymburk má náskok osmi bodů. Vzhledem k tomu, že družstva na třetím až šestém místě čeká jedno vzájemné utkání, stačí Béčku z posledních čtyř utkání v domácím prostředí uhrát tři body k jistotě účasti v Play Off. První šanci bude mít v předehrávaném utkání s posledními U. Janovicemi v neděli 2. března od 10:00.