Béčko otočilo vývoj utkání v Přezleticích
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - Sokol Přezletice 10:8
26.1.2014 13:00 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
-
    Poslední lednovou neděli čekal Béčko výlet k nejvzdálenějšímu soupeři. Družstvo Sokola Přezletice překvapilo Béčko v prvním utkání a vybojovalo ve Zruči n.S. remízu. Sestava Béčka byla sice podle dlouhodobých výsledků nejsilnější možná. Volno dostal v posledních dvou utkáních dobře hrající Marek Němec. Lukáš Kučera si však stěžoval na bolavá záda, Libor Budjač měl po včerejší nehodě půjčenou pálku a Lukáš Bleha byl po plese.

Do čtyřher nastoupily dvojice Lukáš Kučera, Libor Budjač a Lukáš Bleha, Věra Škopková. Ani jedna dvojice neuspěla a domácí vedli 2:0. I dvouhry se nevyvíjely vůbec příznivě. Domácí byli stále o jeden až dva body vpředu. Když Lukáš Bleha neproměnil ve svém druhém zápase vedení 10:8 v pátém setu s Robertem Weishauptem ve výhru a následně prohrál Libor Budjač s domácí jedničkou Oldřichem Vilhelmem, ukazoval ukazatel stavu 7:5 pro domácí. Hosté s velkým štěstím otočili ve třech pětisetových zápasech na 8:7. Věra Škopková napravila zaváhání Lukáše Blehy a porazila Roberta Weishaupta, Lukáš Bleha vstal z mrtvých a otočil s Martinem Hatašem nepříznivý stav 0:2 na sety a v souboji jedniček porazil Lukáš Kučera Oldřicha Weishaupta. Na 9:7 hned vzápětí zvýšil Libor Budjač výhrou 3:1 s Robertem Weishauptem a v posledních dvou zápasech jsem potřebovali alespoň jednu výhru. Věra nastoupila proti do té doby nebodujícímu Martinu Hatašovi a Lukáš Bleha proti Radku Slunéčkovi. Vypadalo to, že Lukáš se předchozí výhrou probudil a svého soupeře přehraje. Lukáš vedl 2:0 a Věra současně srovnala na 1:1. Věra zvládla i třetí set, zatímco Lukáš polevil a nechal soupeře snížit. V koncovce čtvrtého setu byla Věra úspěšná a zajistila Béčku důležitou výhru. Lukáš čtvrtý set nezvládl, ale v pátém se znovu zlepšil a dostal se až k vedení 10:8. Stejně jako ve svém druhém zápase, ale toto vedení ve vítězství neproměnil. Naštěstí to už znamenalo jen úpravu skóre na 10:8.

Pro domácí to byla čtvrtá prohra 8:10 v řadě a v tabulce spadli ze čtvrtého místa na 6. Béčko drží jistě druhé místo s osmi bodovým náskokem na třetí Říčany "B" a čtyřbodovou ztrátou na první Sadskou "C", příštího soupeře Béčka v domácím prostředí. Utkání se na žádost Sadské bude hrát ve Spolkovém domě 8. února již od 13:30.