Nadpis
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - TTC Říčany "B" 14:4
8.3.2014 13:30 doma
-
    V sobotu 8.3. čekalo Béčko utkání s průběžně třetím týmem tabulky TTC Říčany "B". Výhrou si Béčko mohlo pojistit druhé místo v tabulce. V utkání chyběl z pracovních důvodů Lukáš Kučera a Libor Budjač nebyl stoprocentně zdravotně fit a nastoupil jen na čtyřhru a byl připraven v případě nutnosti střídat. Soupeř však k utkání přijel v poměrně slabé sestavě a dal jasně najevo, že účast v Play Off není jeho prioritou.

Obě úvodní čtyřhry domácí hráči zvládli. Zatímco dvojice Lukáš Bleha, Věra Škopková neměla s hostujícími mladíky těžkou práci, tak Libor Budjač s Václavem Heroutem hráli vyrovnanou partii se zkušenější dvojicí hostů Martin Plíhal, Roman Černý. Ve čtvrtém setu dokonce odvraceli mečbol, ale nakonec úspěšně zvládli pátý set a Béčko vedlo 2:0. Navyšování domácího bodového konta pokračovalo i ve dvouhrách. Marek Němec měl hodně práce s hostujícím mladíkem Janem Verbíkem (ročník 2001) a vyhrál 11:9 v pátém setu. Souběžně Václav Herout hodně trápil hostující jedničku Romana Černého a nakonec i překvapivě zvítězil 3:2. Věra Škopková se s Martinem Plíhalem pomaleji rozjížděla, ale po vyhrané koncovce druhého setu už nedala soupeři šanci. Na 6:0 zvýšil Lukáš Bleha, který v pohodě přehrál Martina Riedla. Další bod přidal v pohodě hrající Václav Herout, který si ve třech setech poradil s Janem Verbíkem. První bod hostům přenechala Věra Škopková, která nestačila na Romana Černého. Ovšem drama nepřipustili Lukáš Bleha, který porazil 3:0 Martina Plíhala, a Marek Němec, který sice po jednoznačných dvou setech dovolil Martinu Riedlovi srovnat na 2:2, ale pátý setu už měl znovu pod kontrolou. Vítězný bod poté zařídila Věra Škopková výhrou 3:1 nad Janem Verbíkem. Za rozhodnutého stavu se už jen dohrál zápas Lukáše Blehy s Romanem Černým, ve kterém hostující hráč vyhrál 11:9 v pátém setu, a ještě nastoupil Václav Herout s Martinem Riedlem. Stejně jako Marek i Vašek po vyhraných dvou setech zvolnil a nechal bojujícího soupeře dotáhnout. V pátém setu už ovšem nasadil vyšší tempo a povolil soupeři jen 2 míčky. Ostatní zápasy se skrečovaly z pohledu domácích 3:2, což znamenalo konečné skóre 14:4.

Béčko má tak před závěrečnými dvěma utkáními náskok na třetí Týnec n.L. 9 bodů a má jistotu druhého místa i v případě jedné kontumační prohry. Vzhledem k tomu, že vedoucí Sadská "C" jednou prohrála, je ztráta Béčka na první místo "jen" 6 bodů a teoreticky by se na první místo ještě mohlo posunout. Nedá se však předpokládat, že by Sadská v posledních utkáních nezískala ani bod.