SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - TJ Sadská "C" 12:6
26.10.2013 13:30 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
Bleha Lukáš
    Po třech domácích utkáních, ve kterých si Béčko připsalo dvě vítězství a jednu remízu i přestože chyběl ve všech utkáních dlouhodobě zraněný Pavel Jandejsek a jeden z dvojice Lukášů Bleha - Kučera vypomáhal A-týmu, zajíždělo Béčko na stoly TJ Sadská "C", která zatím neztratila ani bod. Céčko Sadské sice loni z krajské soutěže 2. třídy sestoupilo, ale vrátilo se do ní po fúzi s A-týmem TJ Klučov a netají se postupovými ambicemi. V sestavě Béčka tentokrát chyběl pouze Pavel Jandejsek.

Úvod utkání vyšel Béčku náramně. Nově sestavené dvojice Lukáš Kučera, Lukáš Bleha a Libor Budjač, Věra Škopková neztratily ve čtyřhrách ani set poslaly hosty do vedení 2:0. I úvodní dvouhry vypadaly nadějně, ale Lukáš Bleha nedotáhl dobře rozehraný zápas s Davidem Kurelem dokonce. Protože i Věra Škopková svoji první dvouhru prohrála, tak dvoubodový náskok drželo Béčko díky dvojici Libor Budjač, Lukáš Kučera. Když ve druhé sérii dvouher tato dvojice překvapivě ztratila body (Libor prohrál s Milanem Vydrou a Lukáš s Petrem Chlumským) dotáhli se domácí na rozdíl jediného bodu. Další dvě dvouhry byly klíčové. Věra Škopková prohrávala s Davidem Kurelem 1:2 a 5:9, ale nevzdala se a dotáhla zápas do pátého setu, ve kterém také prohrávala 6:8, ale po timeoutu dotáhla zápas do vítězného konce. Souběžně Lukáš Bleha, který už hrál svůj třetí zápas (předtím porazil Milana Motla), bojoval s Milanem Vydrou také pět setů. Vyhrál a upravil stav na 7:4 pro Béčko. Libor Budjač proti Petru Chlumskému a Lukáš Kučera proti Davidu Kurelovi napravili své předchozí zaváhání a zvýšili na 9:4. Znovu souběžně nastoupili Věra Škopková a Lukáš Bleha. Rychleji nakonec zvládl svůj zápas s Petrem Chlumským Lukáš, ale i Věra proti Milanu Motlovi zvítězila a byl stav 11:4. Zbytek utkání se už nedohrával a skreče upravily konečný výsledek na 12:6.

Tým Sadské tak Béčko připravilo o neporazitelnost a posunulo se v tabulce před něj minimálně do neděle, kdy do Kolína měla vyrazit podstatně slabší sestava.